Ми живемо в світі, де стрес – невід’ємна частина нашого існування. Будь то робота, відносини або щось інше, ми усі схильні до емоційних перевантажень. Згодом це починає негативно позначатися на нашому психічному, фізичному та емоційному здоров’ї. Напруга, відчуття перевантаження і внутрішній конфлікт з часом стають все більш і більш непереборними і нестерпними. Чи можемо ми тоді відкинути все і втекти від усього світу?

Що ж, подорожі – це здорово, але важливо знайти інструмент, який допоможе нам впоратися зі стресом, а не втекти від нього. Тут нам на допомогу приходить йога.

Чим займається йога?

Йога – це практика розуму і тіла, що має історичне коріння в давньоіндійській філософії. Вона поєднує в собі роботу м’язів, вміння правильно дихати і медитацію. Йога стала популярним як форма вправ, заснована на асанах (фізичних позах) для поліпшення контролю над розумом і тілом і поліпшення самопочуття.

Йога – релігія чи практика розуму і тіла?

Основний елемент йоги – зосередитися на сьогоденні. Вчені підтвердять, що регулярна практика йогою позитивно впливає на концентрацію, час реакції, краще запам’ятовування і навіть призводить до підвищення нашого IQ. Люди, що практикують йогу, краще вирішують проблеми і отримують інформацію. Чому? Оскільки їх не відволікають власні думки, вони стають більш спокійними і зосередженими на конкретної мети.

Дослідження підтверджують, що йога – це безпечний і ефективний спосіб збільшення сили – її зростання врівноважується гнучкістю. Регулярні заняття йогою поліпшать вашу поставу і рівновагу. М’язи живота і спини будуть повністю підтримувати усе ваше тіло, ваша спина буде прямою, а коліна менш напруженими.

В ході дослідження відповіді на питання: «Чим корисна йога?», Вчені і лікарі підтверджують, що йога – відмінний інструмент в боротьбі зі стресом.

Йога як засіб від стресу

Ви весь час згадуєте, про суперечку зі своїми домашніми? Недільного вечора, замість того щоб безтурботно проводити час з сім’єю, боретеся з нудотою, просто думаючи про повернення на роботу? Пора взяти це під контроль! Не дозволяйте стресу контролювати ваш розум! Замість того, щоб повторювати ситуації, коли щось пішло не так, знову і знову у вашій голові, обговорюючи свої помилки або невдачі в собі, проведіть психологічну детоксикацію. Як? Йога – це ліки від стресу і розхитаних нервів, яке ви можете приймати вільно! Ось три кроки до щастя:

Дихайте глибоко!

Хто-небудь коли-небудь говорив вам зробити глибокий вдих? Роблячи повільні і глибокі вдихи, ми знижуємо рівень кортизолу – гормону стресу.

Деякі методи йоги використовують техніку медитації, зосереджуючи розум на диханні, щоб змусити замовкнути постійний внутрішній «голос». В результаті наші нерви заспокоюються, стрес знижується, і ми відчуваємо себе розслабленими. Регулярне виконання техніки правильного дихання збільшує кількість кисню, що надходить в мозок, що змушує нас відчувати себе більш щасливими і задоволеними повсякденним життям. Це так просто, всього 10 хвилин для себе. 10 хвилин на відключення звуку, перестань ганяти думки. 10 хвилин концентрації, прислухаючись до власного тіла. Ти можеш це зробити?

Неймовірне поліпшення сну

Нестача сну може викликати дратівливість і стрес. На жаль, виходить замкнуте коло. Чим менше ви спите, тим більше у вас стресу. Чим більше ви відчуваєте стрес, тим гірше стає ваш сон. Йога може допомогти розірвати це коло. Вечірня медитація дозволить вам очистити розум. Зробіть глибокий вдих і подумайте, чи дійсно те, що заважає вам добре спати, варто вашої уваги.

Ендорфіни

Завдяки фізичної активності, що супроводжує йогу, тіло починає виділяти ендорфіни – гормони щастя, які організм виробляє під час вправ. Звичайно, організм може виробляти їх, займаючись десятками інших видів спорту, але багато інтенсивні фізичні навантаження, такі як важка атлетика або біг підтюпцем, можуть підвищити рівень кортизолу. Це призводить до тимчасового підвищення рівня стресу тіла і розуму.

Принадність йогічної релаксації в тому, що активність невисока, а вправи більш м’які, розслаблюючі, як легкий масаж. Йога – це не вправи, це стан душі – так свідчать рекламні слогани. З цим важко не погодитися. Завдяки цьому ми можемо краще пізнати себе і швидше досягти власних потреб і бажань. Розвивайте зв’язок між тілом і розумом. Коли ви в останній раз прислухалися до свого подиху?

Алексей Д