Крішна любив робити збитки: розбивав у сусідських будинках горщики із закваскою та маслом, ділячи отримане з мавпами – друзями. Пізніше, досягнувши юнацького віку, випасав телята з сусідськими хлопчиками.
Досить чітко продемонстрована боротьба Крішни з демоном, якого послав Камса, надзвичайну силу при піднятті пагорба Говардхан і захисту жителів від зливи, посланої богом Індрою. У вріндаванських лісах відбулася зустріч Крішни з дівчатами – пастушками (гопі). У шістнадцятирічному віці Крішні довелося залишити Вріндаван.
Кожен паломник, що прибуває на це святе місце, відчуває деяке умиротворення, пануючу духовну атмосферу. Місто Вріндаван розташований на сто двадцяти кілометровій відстані, на південь від столиці Індії. Для того, щоб потрапити сюди, необхідно добратися до Агри, де найвеличніше чудо світу – Тадж-Махал або ж викликати таксі, подорож яким триватиме три години. Чисельність храмів у Вріндавані складає близько п’яти тисяч.
Перший із них – Крішна – Баларама Мандір. Будівництво храму належить Шрілі Свамі Прапбхупаді- основоположника товариства Свідомості Крішни. До храму прибуває чимала кількість європейців. Неподалік від нього розміщуються їдальня, кондитерська
Є ще такі храми як Говіндаджі або ж Мавпячий храм, Банке – біхарі, Ранганантх, Радха – Валабха, Мадан-мохан.
Мадан – мохан є одним із найдревніших храмів Вріндавана. Інша назва – храм знань. Відповідно знання не пов’язується з математикою, воно має глобальний характер. У Вріндавані часто стикаються з мавпами, які крадуть в туристів різні речі: кепку, окуляри, але потім повертають, якщо пригостити їх бананами.
Біля річки Ямуна можна помітити храм, де раніше проводили кремацію, проте у швидкому часі погребальні кремаційні костри були замінені веселими мавпами – збирачами рису. Через те Вріндаван – прекрасне місце, в якому особистість Крішни як втілення бога Вішну відіграла надзвичайну роль у захисті та спасінні людства від зла.
Богдан Пегас