У поняття людина  закладено глибокий зміст, його можна розглядати з різних точок зору. З позиції біології- це лише вид живого у природі, але крім цього ,людина – це  дещо більше, адже вона є продуктом свого часу, культури , виховання; це сукупність притаманних тільки їй  здатностей , можливостей , рис характеру , емоцій та бажань.

Кожна людина — це індивідуальність, неповторність, і ми маємо вчитися  цінувати один одного. Як писав Василь Симоненко:

Ти знаєш, що ти людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя єдина,

Мука твоя єдина ,

Очі твої одні.

yyt

З точки зору  етики право називатися людиною ще треба заслужити . Адже людині притаманна можливість мислити , контролювати свою силу ,обирати спосіб життя. Саме  можливість самостійно робити вибір  вирізняє нас з-поміж усіх інших живих створінь на планеті.

Людина сама створює свої ідеали  та формує свою особистість . Вона добровільно  обирає, якою їй бути : чи привітною та відкритою, чи недоброзичливою та нелюдимою, чи досягати своїх цілей чесним шляхом, чи «йти по трупах». Це накладає на людину  велику відповідальність за свої вчинки. Також нам притаманна унікальна  здатність  розвиватися , вчитися, вдосконалюватися протягом усього життя  та передавати свої знання наступним поколінням.

Тож ким має бути людина, щоб виправдати своє горде звання ? Чи має вона досягати вершин у всьому , за що береться , бути « володарем світу»? Чи задля цього потрібно проявити свої найкращі  якості – здатність до співчуття, прагнення єдності, справедливості, жити мирно та допомагати іншим?

Я вважаю, що людина повинна  прагнути успіху, великих досягнень та звершень, але при цьому не  забувати  про те,  що навколо  її також люди – чиїсь близькі та рідні, з власними потребами  та прагненнями. Тому ми повинні жити за простим принципом : живи сам , та не заважай жити іншим. Недарма ж бо наголошує народна мудрість , що свого щастя на нещасті  інших не збудувати.

Войнаш Вікторія

Житомир — Полтава

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
1
Глупо
0

Интересно почитать:

Навіщо сучасній людині Бог?

Сучасний світ носить динамічний характер, він вимагає від людини постійної активності, постійного руху і розвитку. ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.