Історія релігійМифология

Тролі. Хто такі тролі ?

Тролі — істоти-велетні з германо-скандинавської міфології. Живуть високо в горах, в печерах, болотах, або в підземних замках. Являють собою злісних створінь, які наводили страх на жителів: знищували худобу, руйнували мости і дороги, а також їли людей. Протистояли вони і богам-Асам.

Особливості та зовнішній вигляд

Зростання тролів, за різними легендами, становив від 3 до 8 метрів. Їм характерні потворні і зморщені риси обличчя, а також довгий і гачкуватий ніс. У легендах деяких народностей рідше зображувалися невеликими істотами, що нагадують гномів.

Тролі. Хто такі тролі ?

Мають велику силу, вміють використовувати магію, люті, жорстокі, жадібні і вперті. Мають гострий нюх і не вміють брехати. Але найбільш видатною їх рисою є дурість. Саме тому вважалося, що, зустрівши троля, єдиним способом врятуватися від нього була хитрість або обман. Народжені ці велетні з каменю. Якщо вони потрапляють на сонячне світло, то назавжди перетворюються в скелю. Тому в Ісландії, Швеції і Норвегії в честь цих істот названі деякі гори і елементи ландшафту. Їх основна їжа — м’ясо, нерідко людське.

У багатьох легендах розповідається про те, що тролі вміють приймати людське обличчя. Такому «перевертня», щоб уникнути неприємностей, не можна називати своє ім’я і тиснути руку. Вважалося, що іноді можна було зустріти і доброзичливого троля. Він не мав намірів нашкодити людині, а для заблукавшого  в горах подорожнього був гостинним господарем.

У шведській міфології такі створіння мали представників жіночої статі і з’являлися на світ по людському подобою. Завжди приносили зло і часто займалися тим, що підміняли людського немовляти своїм.

Були й корисні для людей велетні. Такі жили під мостом. Вони будували, а іноді просто оберігали цю конструкцію. За перехід через нього брали плату грошима або послугою. Якщо зруйнувати міст — його господар загине.

У масовій культурі

У літературі часто грають роль комічних істот, але можуть приносити величезні неприємності і небезпека. Тролів знайшлося місце на сторінках книг:

  • «Хоббіт» і «Володар кілець» Джона Толкіна;
  • «Гаррі Поттер і філософський камінь» Джоан Роулінг;
  • «Заповідник гоблінів» Кліффорда Саймака.

Також це завсідники художнього кіно і мультфільмів:

  • «На кордоні світів» (2018);
  • «Тролі» (2016);
  • «Міст в Терабітію» (2007);
  • «Лякливий Ернест» (1991).

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
5
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій