Вера БахаиІсторія релігій

Шогі Еффенді — хранитель Віри Бахаї

Шогі Еффенді Раббані був головним хранителем Віри Бахаї з 1921 року, аж до своєї смерті в 1957 році.

Абдул- Баха, дід Шогі в 1921 році, реформував керівництво громади Бахаї. Він мав намір змінити його по суті, розвинути від управління однією людиною, до адміністративної самоорганізації з виконавчими і законодавчими гілками влади. І Шогі таки реалізував розпочате його попередником.

Ще за життя його діда, громада настільки розрослася, що не було вже можливості підтримувати громаду особисто. Шогі навіть передав право тлумачити писання трьом найвидатнішим його послідовникам, хоча раніше ця функція була суто персональною і передавалася від однієї людини до іншої. Його статті ефективно, і з поглядом на майбутнє, коментує твори, що в свою чергу надає їм той релігіозний авторитет якого потребує громада яка виходить за рамки континенту.

Шогі Еффенді  - хранитель Віри Бахаї

За час його керівництва релігією Бахаї, вона стала справді глобальною. З моменту його призначення і до своєї смерті, Віра Бахаї виросла з ста тисяч послідовників до півмільйона.

Після смерті його діда — Абдул-Баха послідовників Бахаї можна було зустріти в тридцяти п’яти країнах, з відходом ж самого Шогі це число виросло до двісті п’ятдесяти.В 1920-ті роки він почав систематизувати і розширювати адміністрацію Бахаї по всьому світу, де б тільки не існували громади. До його дій, громади Бахаї були відносно невеликими і нерозвиненими, але коли він взяв на себе керівництво змінами, він зміцнив і розвинув її до того, що вона стала здатною підтримувати адміністративну структуру, передбачену Абдул-Баха.

У 1930-х він працював над серією великих перекладів — творів Бахаулли на англійську мову. Починаючи з 1937, він починає подорожувати і доводити до розуму плани зі створення автономних громад бахаї в кожній країні світу. За весь цей час він доклав багато зусиль для розвитку Всесвітнього Центру Бахаї в Хайфі. У тому числі була побудована усипальниця для пророка Баба.

У 1957 році, коли він перебував в Англії, у нього проявилися гострі ознаки Азіатського грипу. Від нього в ті роки в світі померло більше двох мільйонів чоловік. 4 листопада серце Шогі не витримало і зупинилося назавжди. Це було великою трагедією для послідовників і його колег з побудови світової духовної співдружності в усьому світі. Так як він не призначив собі наступника то адміністративна влада в управлінні громадою, перейшла до двадцяти семи обраних ним до цього послідовників.

 Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Вера Бахаи