ІндуїзмІсторія релігій

Садгуру (Джаггі Васудев) — індійський йогин і містик

Садгуру або Джаггі Васудев — відомий в Індії та в усьому світі містик, який зумів за швидкий час зробити йогу популярною філософією і заняттям для багатьох. Завдяки фонду «Іша», заснованому Садгуру, сьогодні йога стала популярною не тільки в Індії, але і в різних віддалених куточках світу — Австралії, Канаді, Лівані, США, Великобританії та інших країнах.

Дитинство Садгуру

Народився майбутній містик 3 вересня 1957 року в місті Майсур. Ім’я хлопчика при народженні — Джагадіш Васудев. З раннього віку, практично з 11 років він почав активно практикувати йогу (асани і пранаяму). Його першим наставником був Рагхавендрі Рав.

Під час навчання в школі, а потім в Мансуйському університеті хлопець демонстрував блискучі успіхи. Особливо з англійської мови та літератури. Пізніше навіть отримав науковий ступінь з англійської літератури.

Садгуру (Джаггі Васудев) — індійський йогин і містик

Досвід просвітлення, який кардинально змінив погляди Джаггі Васудева, відбувся з ним, коли хлопцеві виповнилося 25 років. Одного разу, коли він, як завжди, розмістився на горі Чамунда неподалік Майсур для тривалої медитації, з ним сталася дивна подія. В один момент Джаггі перестав відчувати своє тіло і навколишній світ ніби  злився з ним і став його частиною. Втрата індивідуальності і сприйняття себе як частини Всесвіту приходило до Васудеви тепер кожен раз при наступних медитаціях. Досвід наближення до божественної природи світу настільки вразив хлопця, що він вирішив донести його до суспільства.

З 1983 року Джаггі Васудев організовує власну школу йоги, якій присвячує практично весь свій час. Перший його клас налічував всього 7 учнів, і популярність нової школи швидко росла. Плати за навчання і заняття він категорично не приймав, а будь-які засоби, які залишали йому вдячні відвідувачі, він віддавав на благодійність. Жив в основному завдяки своїй пташиній фермі.

Фонд «Іша» і просвітницька діяльність Садгуру

У 1994 році Садгуру провів перше заняття в новому центрі йоги «Іша» і оприлюднив своє основне завдання перед численними учнями. Мета його подальшого життя була в створенні Дхьяналінгам — храму йоги і медитацій. Це завдання поставив перед ним його перший наставник-гуру. Завдяки щоденній невтомній праці Садгуру цей храм був зведений і відкритий 23 червня 1999 року. Дхьяналінгам має специфічну для культової споруди структуру. Одне велике приміщення виділено для медитацій. При чому практикою медитації тут можуть займатися всі люди, незалежно від віросповідання та переконань. Над цим приміщенням височить купол, заввишки 23 метри.

У центрі храму розташований лінгам з чорного граніту — культова споруда у вигляді стовпа з заокругленим верхом, місце тяжіння божественної енергії в індуїстських храмах. Висота лінгама більше 4 метрів.

Перед центральним входом розташований кам'яний барельєф, що містить зображення символів 9 найбільших релігій сучасного світу (християнства, буддизму, ісламу, індуїзму, даосизму, синтоїзму, джайнізму, сикхізму, іудаїзму і зороастризму).

Основи вчення

Вчення Садгуру, засновані на практикуванні йоги в повсякденному житті. У численних зверненнях і радах Садгуру зазначає, що мікрокосм людини і Всесвіту нерозривно пов’язані між собою. Причину багатьох явищ зовнішнього світу слід шукати в собі. Велика роль Садгуру в навчанні про позитивне мислення як основі фізичного і духовного здоров’я людини. Кінцеву мету життя людини індійський містик бачив в самотрансформації і підготовці до переходу в інше, досконале буття.

Алексей Д

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Індуїзм