Англійський філософ, фахівець з давньої історії Британського королівства, археолог і історик.

Родом з родини мистецтвознавця і художника. У дитячі роки захоплювався вивченням мов і любив читати книги природничих наук. Незважаючи на низький матеріальний достаток сім’ї  пішов навчатися в найстарішу англійську приватну школу Регбі, далі здобув вищу освіту в Оксфорді і там же викладав метафізичну філософію. У 1941 році через сильну хвороби, відмовився від посади професора в університеті.

Крім цього, обіймав керівну посаду в літніх археологічних експедиціях Британії. Пізніше працював в розвідувальному відділі при морському міністерстві за часів Першої світової війни.

У поглядах Коллінгвуд прагнув до встановлення зв’язку між двома дисциплінами: філософією та історією, де вони пов’язані спільним предметом — історично розвивається мислення людини. Також займався відстоюванням традиції ідеалістичної метафізики.

За життя вченого його ідеї не були популярні, проте після смерті знайшли застосування в русі філософії Заходу.

Сформулював 3 історичних підходу до вивчення минулого.

Сама відома  праця філософа «Ідея історії», яка присвячена філософії історії людської діяльності. У числі інших робіт: «Принципи мистецтва» (посил полягає в тому, що суспільство потребує художника, де люди не знають про свою душу), Карта знання, «Новий Левіафан» (в якому цивілізація протиставляється варварству, де мають актуальність ідеї традиційного британського лібералізму, критикується фашизм ), Нарис філософського методу, Автобіографічна рукопис, Нарис метафізики (оповідає про критику позитивізму), Археологія Римської Британії (трилогія латинських написів) і ряд інших.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.