Ви замислювалися над тим, що коли говорять про декого “позбавлений людяності”, то перед нами випливає образ бездушного і жорстокого звіра у людському тілі. Що ж таке людяність? Хто така людина?

З одного боку прості і зрозумілі запитання, відповідь на які може дати навіть дитина, але разом із тим намагаючись конкретно охарактеризувати людяність ми стикнемося з тим, що одне слово містить в собі деяку кількість понять, які поєднуючись певним чином витинають для нас особистість, наділену даною рисою. На мою думку, головним компонентом людяності є гуманізм.

ekologicheskogo-ravnovesiya

Так-так, саме гуманізм, адже він стверджує те, що людина цінна як особистість, яка має право на свій розвиток, свободу і щастя. Саме це найбільш точно характеризує нас з точки зору мислячої істоти, а не як набір хромосом чи шматок м’яса на кістках. Проте людяність це не тільки гуманізм, а й вміння залишатися розумним адекватним індивідом у ситуаціях, коли інші “люди” уподібнюються до звірів, здатність кохати, прощати, співчувати.

Мереживо наших думок неспокійно мерехтить між десятками й мільйонами індивідуальностей, що взаємовпливають одне на одного, змушуючи змінювати реальність, яка в той самий час перекроює нас. Людина – це згусток емоцій, почуттів та думок, що розміщуються у такій звичній сукупності клітин, які створюють наш організм.Ти відчуваєш пульсацію Всесвіту? Це постійний і безперервний рух життя, в якому існує людина.

В сучасному світі кожен із нас прагне досягти вершини успіху, слави, багатства, втрачаючи на шляху до всього цього свою людяність, своє серце, свою сутність. Коли людина відкидає власне гуманістичне “я”, наче непотріб, вона вбиває себе. Це може бути непомітним, виявлятися у зверхності і презирливості до інших, а може вилитися у манію величі, шлях до якої буде вкритий багряними ріками.

Описуючи людину ми намагаємося виділити ознаки, які відрізняють нас від представників тваринного світу, бо хоча різниця і здається очевидною та не потребує пояснень, не кожен зможе відразу це зробити. Усвідомлення власного існування та здатність вільно обирати – ось одні з основних критеріїв, які характеризують людину, як людину, але і тут не потрібно забувати про те, що без людяності, ми лише біологічний вид.

Зупинись, обернись навколо себе, можливо хтось потребує допомоги?

Існують різні ситуації, різні життєві дороги, але залишатися людиною – це чи не головне завдання кожної особистості, бо хто як не ми створюємо світ і самих себе?

Діана Шевченко

м. Київ