Джованні Баттіста Чібо народився в сім’ї Арано Чібо і Теодоріни дель Маре в 1432 р.. В молодості відрізнявся завидним темпераментом: мав кілька дітей поза шлюбом, але згодом офіційно визнав лише двох. Отримав прекрасну освіту в університетах Падуї та Риму. Після прийняття Чібо сану король Неаполя Альфонс І дарує йому посаду каноніка в Капуа, однак після смерті його величності місцевий архієпископ виганяє Джованні з міста.

Цікавим фактом з біографії папи Інокентія VIII  є те, що він любив брати кредити у багатих родин Італії, і  їхніми коштами перекредитовувати європейських королів. Якби папа Інокентій VIII жив в ХХІ столітті він би точно скористався  послугами онлайн кредиту, отримував би миттєво гроші на картку,  і скоріше всього перекредитовував би якусь європейську країну.

У Римі Чібо пощастило більше: папа Павло І запропонував йому єпископат Савони. У 1473 Джованні стає кардиналом, під час чуми 1 476 – папським легатом, в 1484 – займає престол святого Петра. Зміцнюючи свій вплив в місті, Інокентій намагається зблизиться із знатними родинами Риму, в першу чергу з могутніми Медічі. Він влаштовує шлюб свого сина Франческетті і дочки Лоренцо Медічі Магдалини і в міру сил допомагає новим родичам: син Лоренцо стає кардиналом в чотирнадцять років.

Новий папа стримує агресію Туреччини, утримуючи в полоні брата султана.  Намагаючись викупити родича, правитель османів дарує Інокентію велику суму грошей і надсилає йому священну реліквію – знаменитий  Спис Долі, яким був поранений Христос. Папа заручника не повернув, але від подарунків відмовлятися не став.  За прикладом попередніх понтифіків, Інокентій намагається організувати хрестовий похід проти турків. Його метою було повалення султана Баязида II силами коаліції християнських країн. На турецький престол планувалося посадити брата Баязида Джема, принца-заручника. Але несподівана смерть короля Угорщини Матьяша Хуньяді поставила хрест на амбіційних планах.

Хрестовий похід був оголошений, але вже проти єретиків-вальденсів. Він закінчився невдало: не дивлячись на зусилля папського посланця інквізитора Альберта Каттанео єресь винищити так і не вдалося.

Приблизно в цей час скарбниця папи  показала дно. Щоб наповнити скарбницю, Інокентій створює кілька десятків платних вакансій при дворі, старі пости починають продаватися за гроші. Це призвело до зменшення влади папи: основні посади викупили знатні римські родини. Корупція проникла в усі щілини Ватикану; спроби боротьби з нею (кілька кліриків були засуджені до смертної кари за маніпуляції з державними паперами), закінчилися невдачею.

Інокентій VIII видає буллу, що заохочує полювання на відьом. Будучи поміщеним в сумнозвісну книгу “Молот відьом”, цей папський указ відкрив найтемніший період в історії Відродження.

За часів правління Інокентія був реставрований Латеранський собор, з руїн піднялася церква Санта-Марія. Близько папського палацу побудована вілла для відпочинку Бельведер.

Інокентій VIII помер в 1492 році, після тривалої виснажливої ​​хвороби. Похований, як і більшість понтифіків, в соборі святого Петра.

Іван Гудзенко