Оле Нідал народився в Копенгагені, Данія, у 1941 році. Оле з ранніх років вивчав філософію, спочатку аматорськи, а потім і в університеті. Його приваблювали специфічні духовні практики і навчання. Протягом декількох років він мав серйозні проблеми з наркотиками, щоб позбутися від яких, він поїхав в Гімалаї.

Це змінило його світогляд, він почав вивчати різні релігійні течії. Через кілька років, в 1968, він одружується на Ханні, на медовий місяць молодята відправляються в Тибет.

Лама Оле Нідал - вчитель буддизму Діамантового Шляху.

Відразу ж молоді знайомляться з Лопеном Цецу Рінпоче, який стає їхнім духовним вчителем і долучає до Діамантового шляху. Також Оле і Ханна вивчають Махамудру, Каг’ю Нгангдзьо, Пхова, Рінчен Тардзьо і Тантру. Протягом перебування там у другій приїзд, в 1969 році, вони стануть першими європейськими учнями Карпапи XVI Рангджунгі Рігпе Дордже. Вони знайомляться і зближуються з великою кількістю лам і вчителів, залишаючи про себе приємне враження, що згодом їм допомогло.

Своє повне буддистське навчання вони проходили під заступництвом Лопена Цецу Рінпоче і Кюнгіза Шамарпи. Коли Його Святість Кармапа XVI передав подружжю майстерність медитації і благословення, він дав їм доручення повернутися з Тибету, починаючи шлях просвітителів Карма Каг’ю.

У 1972 році Оле Нідал побував на аудієнції у датської королеви з листом від Кармапи, нині королева Маргарета надає Оле свою протекцію і підтримку нарівні з Тибетом. З 1973 року подружжя Нідал почали подорожувати по світу з лекціями і повчаннями, організовувати прийоми і лекції в своїх центрах Далай-лам і Кармап, займаються написанням книг і науковою діяльністю.

Оле Лама зробив великий внесок в систему Алмазного шляху, адаптувавши його для європейського населення. За сорок п’ять років діяльності подружжям було засновано близько семисот центрів медитації і освіти, 73 з них розташовані на території Росії. З 1978 року Оле Нідал написав десять книг про теорію буддизму і медитації, в яких він заглиблюється в теми осмислення філософії Алмазного шляху і релігії в цілому. Всі книги ставали бестселерами і переводилися більш ніж на сімнадцять мов, які продаються в сорока країнах світу.

Кармапа XVI вмирає в США в 1983 році, Оле Лама доставляє його тіло для обряду кремації. У 2003 році діяльність Оле призупинилася у зв’язку зі смертю Ханни, яка також була вчителем Карма Каг’ю. Але лама незабаром оговтався і продовжив кругосвітні подорожі з лекціями два рази в рік, розвиток мережі центрів Карма Каг’ю . Він одружився вдруге в 2014 році на Олександрі Муньос Барбоза.

Оле Лама отримав премію від Всесвітньої організації ЮНЕСКО «За підтримку мирного співіснування і культурного діалогу», а також орден Фонду Агвана Доржієва поряд з Далай-ламою XIV.  Оле Нідал нині живе і продовжує свою діяльність з розповсюдження буддизму по всій планеті, на сьогоднішній день йому виповнилося 77 років.

Іван Гудзенко