Історія БібліїІсторія релігій

Книга пророка Огія

Це одна  із дванадцяти книг малих пророків Старого Завіту, які увійшли у  канон Танаху та грецький – Септуагінти. Це десята за рахунком пророча книга, розташована між книгами пророцтв Софонії та Захарії.

Авторство, час і місце написання самої книги

Автором написаної книги є пророк Божий Огія. Книга імовірніше за все написана до відновлення Другого Храму і охоплює період VІ століття до нашої ери, тобто правління персидського царя Дарія І у 520 році до нашої ери. Пророцтва Огія до того ж згадує книга Ездри у 5 та 6-й главах, коли між ним і пророком Захарією велася розмова щодо будівництва Храму Господнього.

Книга пророка Огія

Зміст книги Огія

Книга невелика за своїм розміром. Її відмінність від інших книг – дві глави та наявність чотирьох пророчих слів, що звернені до народу Юдеї. У першій главі Огій особисто звертається до правителя Зоровавеля з первосвящеником Ісусом за часів правління Дарія І. Пророк вказує на основну причину зупинки відновлення храму – самаряни, яким ще 522 року до нашої ери вдалося вмовити персидського правителя  заборонити будувати Єрусалимський храм. Пророцтво Огії торкається головної причини такої зупинки – необережність будівництва. Пророком ставиться вимога відновлення робіт побудови храму, вказуються на біди, які переживає юдейський народ та прояв гніву Божого на них за залишену справу Божу. У другій главі йдеться про підбадьорення  будівельників у побудові храму, який мав би вигляд Соломонового у своїй величності та наповненій у нім славі Божій.

Пророча місія Огії

Згідно промислу Божого, Огія стає пророком Божим до указу царя Кира 537 року до нашої ери  про повернення юдеїв до своєї землі для відбудування дому Господнього. А перед тим існувало перешкоджання у продовженні будівництва храму. Якби не настійливість пророка Огії, то б припинилося будівництво. Правителями з сусідніх областей були надіслані листи Дарію І з вирішенням цього питання. Дарієм І був підтверджений указ Кира і тиск на юдеїв зник миттєво. Суть вісті Огії полягала в тому, що при користуванні Божим благословенням, людина має служити тільки істинному Творцеві, виконувати дручену їй роботу так як у випадку з будівництвом Єрусалимського храму. Чотири вісті, які передав Бог через пророка Огію принесли велику  користь для юдеїв. Їх побудила сила Божа приступити до доброї справи. Через чотири з половиною роки справу будівництва було закінчено, відродилося істинне поклоніння Богу. Їхня справа заслуговувала благословення Бога. Храм був завершений при підтримці царя Дарія.

Книга навчає ставити служіння Богу вище людських інтересів; для збагачення людини необхідні мир і благословення Боже;  служіння ніколи не повинно осквернятися нечистою поведінкою; щоб  служителі не дивилися назад, а обернули своє серце на правильний шлях та старатися приносити славу Богу і вона буде разом з ними. Як тільки юдеї приступили до своєї справи, то отримали благословення та успіх у розпочатих справах. Перешкод практично не існувало, бо Господь їх прибрав, а робота закінчилася якраз в короткий термін. Дійсно, за словами пророка Огії послух Богу приніс результати – плоди діяльності усіх, що долучилися до цього. Пророк Огія дарує надію для засмучених, бідних  людей, яка прийде з потрясінням народів, явленням Бажаного перед ними, наповнення дому Господнього славою.

Усе перераховане в пророцтві Огії вказує на прихід  очікуваного народами Месії, який матиме велику силу в слові, подібному вогню, що навчатиме людей не в одних місцях, а в особливому – Єрусалимському храмі, наповнюючи його присутністю  духа благодаті  і наповненням невимовної слави Бога Саваофа. Прямою вказівкою на здійснення пророчих слів Огії є  слова Євангелії від Іоанна, де вказується про прославлення Сина Отцем Небесним (Ін.12,28).

Пегас

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія Біблії