Клод  Адріан Гельвецій  народився  31 січня 1715  року  в родині Жана Клода Гельвеція, який  працював придворним лікарем.  Клод почав навчання  у єзуїтському коледжі м. Луї -де –Гран  прагнучи  стати фінансовим  службовцем.  Після закінчення коледжу  служив помічником свого дядька у м. Кані. Його дядько  у той час  займався  збором  податків.

У 1738 р. – завдяки своєму  батькові отримує  посаду генерального  збирача податків.  У 1751 р. одружується  з  Анною Катрін де Лінвіль, змушений був залишити посаду  через сімейні обов’язки. Свій вільний час  проводив  з дружиною в замку у Ворі поблизу  м. Ремалара.

Входив до філософського гуртка  Дідро та Гольбаха. У цьому ж році  займався  науковою діяльністю та літературою,  ставши  близьким соратником  поруч з Монтеск’є та Вольтером. Гельвецій  написав  твір «Про розум» (1758р.),  до якого досить критично віднісся  папа Климент ХІІІ.

Клод Адріан Гельвецій (1715-1771)

Папа Климент, паризький парламент . а також теологічний  факультет  Сорбони  засудив  погляди  Гельвеція, а його твір було спалено, визнано  єретичним. У 1764 р. – Гельвецій відвідує Англію, а у 1765 р. був запрошений до Прусії королем Фрідріхом ІІ.  У 176бр. – з астрономом Лаландом  засновують масонське ложе наук,  яка вже потім  об’єднає  багато відомих науковців того часу. У 1769 році закінчує свою працю  «Про людину»(1772 р. опублік.).

26 грудня 1771 р. на вулиці  Сен – Ан  у себе  в  будинку від  важкої  хвороби – подагри  помирає  Клод Гельвецій.

Стрикалюк Богдан, магістр релігієзнавства