Гермій Олександрійський – мислитель, неоплатонік, учень видатного Сиріана Олександрійського, був співучнем Прокла.

Народився у V столітті нашої ери в місті Олександрії (Єгипет, преторіанська префектура Східної Візантійської імперії). Гермій мав потяг до філософії, а тому починає навчатися в Афінській академії. Після академії відправляється до Олександрії.

Вступає до Олександрійської школи, продовжуючи традиції афінського неоплатонізму.  Гермійське вчення викладене повністю в коментарі на платонівського «Федра» (перероблений запис лекцій Сіріана Олександрійського).

Досить слабким представлене вчення про першу неоплатонічну іпостась — Єдине у вченні Гермія, наявне лише походження  до першоєдиного, про співвідносний ентузіазм та манію. У розумінні Гермія щодо другої іпостасі неоплатонізму Нусу розробляється потрійне ділення ноумену: предметний розум, розумово-діяльний розум, деміургічний розум. До того ж у Гермія має присутність внутрішньосвітова будова із вченням про ангелів, демонів, героїв. Прослідковуються цікаві ідеї Прокла, споріднені з гермійськими, наприклад щодо душі. У них душа містить світлоносне тіло.

Гермій представляє концепцію пневматичного тіла, яке відрізняється від фізичного та ідеального тіла душі. Ще одна цікава річ: Гермій  розробляє вчення про фантазії. Фантазія розуміється Гермієм як незвичний пасивно-відображуючий процес, але середній стан  психіки, де мислене та чуттєве поєднане в одне нероздільне ціле. Ціле здатне володіти самостійною активністю.

Гермій Олександрійський помирає у 450 році нашої ери  в Олександрії Єгипетській.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.