Френсіс Фукуяма – найвідоміший філософ, економіст, письменник і політолог японського походження. Однак, незважаючи на своє походження, народився, жив і працював У Сполучених Штатах Америки.

Френсіс Фукуяма  народився в 1952 році в Чикаго, а точніше, в районі Гайд-Парк. Його сім’я в період російсько-японської війни бігла до Америки, де в подальшому влаштувалася. Це і стало причиною того, що Френсіс все своє життя провів в цих місцях. У нього не було братів і сестер, він був єдиною дитиною в сім’ї. Фукуяма ніколи не вивчав японську мову, вважаючи, що його справжня батьківщина – це Америка.

Френсіс Фукуяма (біографія)

Закінчив Корнеллський  університет, де основним його предметом вивчення була політична філософія. Потім навчався в Єльському університеті  в Парижі, проте дуже скоро повернувся в США.

Отримав ступінь доктора у напрямку політології за дисертацію в Гарвардському університеті. А потім приєднається до стратегічного центру США під назвою RAND Corporation.

Крім того, Френсіс Фукуяма був автором безлічі робіт і книг, які завоювали світову популярність. Серед них виділяють:

  • Першою і найвідомішою книгою філософа, яка принесла йому світову популярність, є «Кінець історії і остання людина». Вона була створена в період падіння Радянського Союзу, що і є причиною її величезної популярності.
  • Книга «Великий розрив» заснована на хвилюючій автора темі культури і соціальних відносин. У ній він порівнював всі європейські країни і зауважив, що з кожним роком в цих державах все більше і більше посилюються негативні явища, такі як: падіння народжуваності, зростання кількості розлучень, а також позашлюбних дітей.
  • Ще однією роботою Френсіса є книга під назвою «Кінець історії», в якій він розглядав сильну і слабку державу, а також наслідки, які тягли за собою ту чи іншу державу.
  • І, нарешті, його найвідоміша стаття «Сполучений Штат», в якій мова йде про відмову Америки від участі в справах світового масштабу.

Завдяки безлічі своїх праць, Френсіс Фукуяма отримав світову популярність і визнання, а також зумів домогтися дуже високих чинів. Наприклад, в даний момент часу, Френсіс є старшим науковим співробітником в Стенфордському університеті.

Іван Гудзенко