ЕСЕ, Історія філософії, Сучасна філософія        13 Лютого 2017        3726         9 коментарів

Феномен людини (філософський трактат)

   Будь-яка людина, перебуваючи ще у материнському лоні, вже володіючи апаратом мислення, думає: “Де я є? Що я роблю?” Згодом, появившись на світ, перед людиною постає питання наступне: “Чому я щось роблю саме так?”

Людина прагне осягнути своє місце і свою роль чи призначення у цьому житті. Коротше кажучи, будь-яка людина, до певної міри, хоче жити осмисленно.

Чи має шанс людина, у сучасному техногенному світі, на осмисленне життя? Здається, що це, беззаперечно – так! Але це так здається лише на перший погляд. Ми володіємо доступом (необмеженим) до інформації, але – неспроможні, серед інформаційних потоків, намацати шлях до Істини! Людина (розумна?)  втопилася у цих потоках і плине туди, куди несуть її їхні бурхливі каламутні води.

“Все, що бачимо ми – суб’єктивна мара;

 Людське око суть світу не прозира!”, – писав ще персидський філософ Омар Хайям. А відтоді, хмари над людьми згустилися максимально, бо заганяємо ми себе у повну добровільну безвихідь. Шанс людини у тому, щоб зупинитися і почати мислити. Та на це ми не знаходимо часу і не маємо бажання перевантажуватися!!! “Мислення є найскладнішою роботою і тому так, критично, мало існує людей мислячих”, – казав один сучасний мудрець.

Комерція править світом людей і штовхає нас до ілюзорних цінностей. Ця домінанта примусила нас забути, що людина є звичайним природним створінням. Ми є нічим не кращими, навіть, від одноклітинного найпростішого організму, не говорячи вже про більш складноорганізованих живих істот.

Щоб це зрозуміти і усвідомити доконечно, потрібна неабияка сміливість мислення, а головне – нічим необмежена тяга до справедливості Абсолютної!!!

Справедливість є основним критерієм істинності. Шлях до Істини відкривається через Правду і Справедливість!

Ми ж брешемо самі собі, що нашим призначенням на Землі є втілення якихось заповітів: Нових чи Старих. Тим самим, ми знімаємо з себе відповідальність за ті невимовні безчинства, які здійсняє людська спільнота на планеті Земля і перекладаємо її на щось зовнішнє чи потустороннє. Для самооправдання ми придумали, навіть, абсурдну версію про наше інопланетне походження! Усілякі нісенітниці – це втеча від реальності у безумство. Зцілення ж наступає тільки від Правди і Справедливості!!!

Але: скільки людей, стільки ж думок…

Наша гонитва за втіленням індивідуальних амбіцій відкидає нас від взаємопорозуміння. Ми сховалися від своєї совісті у штучний технічний світ з його штучними цінностями.

Феномен людини полягає у тому, що її діяльність і саме існування, уже давно, базуються на процесі знищення власного середовища розповсюдження. Найяскравіше це твердження освітлено словами Івана Франка:

“Там, де хліб родити має поле,

  Мусить плуг квітки з корінням рвати!”

Отже, відколи утвердилося людське суспільство, відтоді розпочався технічний прогрес і, одночасно, людина стала руйнівним фактором.

Тож, ми повинні визнати, що унікальною відмінністю людини від усіх інших живих створінь є те, що тільки людська діяльність вносить руйнівний дисбаланс у навколишнє природне середовище!  Вже у другій половині, так званого, XX століття під впливом руйнівної деструктивної діяльності людського суспільства дисбаланс у біосфері Землі набув незворотного всепланетного масштабу. (Дивитись доповідь в ООН Г. Г. Брундтланд  “Наше спільне майбутнє”).

Ми довели свою колиску до руйнації, а іншої ми не маємо. Колиска у людини, може бути, одна-єдина!!!

Висновок. Насправді, людина не є гуманоїдом і творцем, а є архіжорстоким холоднокровним деструктивним руйнівником, який волюнтариськи привласнив собі претензію на володіння Істиною!!!

(далі буде)

Юрій Мажевський

Обговорення: 9 коментарів
 1. Якщо все – суб’єктивна мара, то про що так побиватись. Людина вносить тоді руйнівний дисбаланс у міраж.
  Людина є архижорстоким холоднокровним руйнівником, але сказано, що зло наминуче має прийти у світ саме через людину – неминуче. От цікаво тільки чому? І якщо це є неминуче, то значить воно несе у собі і якусь користь. Цікаво – яку?

  Відповіcти
  1. Юрій сказав:

   Людина внесла незворотний руйнівний дисбаланс в об’єктивну реальність – живу. А міраж, хоч і далеко не завжди, має індивідуальний /суб’єктивний/ характер походження. Хто дав право людині /хіба, жидівський бог/ глумитися над живими створіннями чи субстратами і що у цьому може бути корисного?

   Відповіcти
   1. Міраж – це глобальна сутність Світу, так як він базується на нематеріальній основі. Матеріальним для нас він стає тоді, коли ми асоціюємо себе з ним, не відділяємо себе від нього, приймаємо його умови, поміщаючи себе в його середовище, тобо граємо за його законами, вважаючи їх своїми теж.
    Щодо права глумитися, то потрібно пам’ятати, що Світ є полярним у своїй основі. Він базується на протилежностях. Тому добре ніколи не є таким без зла, а зло не є таким без добра. Вони не існують порізно, тільки разом – як одне ціле. Абсолютне добро завжди завершується злом, а Абсолютне зло – добром. Це, можливо важко сприйняти, бо терміни добра і зла дещо невідповідають суті того, що відбувається у Світі. Якщо це перевести в інші терміни, хоча б притягування і відштовхування, то картина буде більш зрозумілою.

    Відповіcти
 2. Юрій сказав:

  Дуже вдячний за озвучення прописних істин теорії філософії. Та до них ще надто далеко! Я намагаюся лиш підібратися до якихось правдивих позицій, вважаючи наслідком попередньої діяльності людства виплодження хаосу на основі людського волюнтаризму.

  Відповіcти
 3. Ви помиляєтесь, що це є прописні істини філософії. Просто формат написання наближений до ніби загальновідомих істин. В дійсності, якщо правильно це висловити, то таких істин ви не знайдете у сучасній філософії. Вона ними ще не володіє, нажаль, і навіть не хоче володіти.

  Відповіcти
  1. Юрій сказав:

   Я відразу зрозумів, що маю справу з НЕОФІТОМ та мусив, вибачте, спровокувати Вас на відвертість. Цікаво би і корисно, по крайній мірі мені, поспілкуватися безпосередньо. Мене легко знайти в інтернеті. А Вас?

   Відповіcти
 4. Юрій сказав:

  Я відразу зрозумів, що маю справу з НЕОФІТОМ та мусив, вибачте, спровокувати Вас на відвертість. Цікаво би і корисно, по крайній мірі мені, поспілкуватися безпосередньо. Мене легко знайти в інтернеті. А Вас?

  Відповіcти
  1. Ви мене розсмішили. Щиро. НЕОФІТ – новонавернений. Ну хіба що я сам себе навернув у щось. Ні, я сам по собі як самотній кіт.
   Я не є зареєстрований ні у фейсбуці, ні в контакті, але син – так. Якшо Вам дійсно цікаво, то я зв’яжусь з Вами через нього,

   Відповіcти
   1. Юрій сказав:

    Безперечно, зв’яжіться! yuriy21@meta.ua. З повагою, Юрій.

    Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook