Можна стверджувати, що популяризація релігії буддизму відбувалася на теренах України наприкінці 80-х років ХХ століття – початку ХХІ століття. Реєстрація перших спільнот здійснювалася у законодавчий спосіб в період незалежності української держави. У 90-х роках ХХ століття буддизм був представлений корейською, тибетською, японською школою.

В Україні навіть зосереджені буддійські напрямки, зокрема такі як орден Чогьям (корейський), Карма Кагью (тибетський), Лунг-Жонг-па (тибетський орден Охоронців Заповідей ), Ніппондзан Мьоходзі (японський). Можна зустріти адептів тхеревади (хінаянська традиція).

Найбільш зосереджений центр буддизму в місті Донецьку. Саме тут існує чимало монастирів, публікується альманах «Шляхи Будди». Альманах дає можливість відрізнення буддійських напрямків.

З 1996 року у місті Ужгороді розміщується школа Карма Кагью. Слід зазначити і про об’єднання основних центрів тибетських шкіл Карми Кагью в Українську асоціацію буддистів. Видається періодичний збірник «Буддизм сьогодні». В Україні зростає велика кількість буддійських центрів.

На сьогодні існує найбільша буддистська громада та група, що відноситься до напрямку тибетського буддизму. Представлена монастирем Шейчен –лінг. Слово «Шейчен-лінг»  у перекладі з мови санскриту означає – Оселю Великого Знання. Є першим офіційним буддистським монастирем в Україні. Віднесений до традиції Ваджраяни (Діамантової Колісниці) в буддизмі, а точніше Ньїнгми (школи стародавніх традицій).

Із території Східної України буддизм поширився на західну частину. В селі Кривопілля Верховинського району існує найстаріша буддистська громада. Розташована вона у горах Карпати. До війни на Донбасі у 2014 році, зосереджувалися три центри буддизму: Харків, Донецьк, Луганськ.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.