Як свідчить  священна книга синтоїзму «Кодзікі», коли боги Ідзанакі і Ідзанамі закінчили творити світ і народжувати богів, Ідзанамі, коли народжувала бога вогню Кагуцуті, обпалила власне лоно і померла.

Вона попрямувала в Йомі-но куні. Бажаючи повернути дружину, Ідзанакі відправився слідом, але вона встигла зробити в тому місці особистий палац, спробувати страв, які були запропоновані «вогнищем країни під землею» і не здатна повернутися в суспільство живуть (можна згадати міф про Персефону, яка проковтнула в підземному царстві зерна граната).

Проте, Ідзанамі все-таки приймає рішення порадитися з богами, що живуть в країні під землею про реальність повернутися в межі верхнього світу і, залишаючи, заборонив Ідзанакі йти за ним. Її немає в протягом такого тривалого часу, що Ідзанакі вирішив порушити табу. Він запалив вістря на своєму гребені і, таким способом їм шлях, попрямував шукати. На території палацу він зауважив Ідзанамі, яка народжувала жахливих богів громовержців, а всередині її кишіло нескінченно багато черв’яків.

Ідзанакі вирішив втекти, а Ідзанамі, розлютилася тим, що її помітили в такому стані, послала за ним богів громовержців і фурій країни під землею, а потім переслідувала його особисто, як богиня царства під землею.

Ідзанакі допомогли уберегтися атрибути магії, які складалися з сітки для волосся і гребеня, що стали очеретом і диким виноградом і затримують фурій .

Ідзанамі послав за ним загін війська з п’ятнадцяти сотень воїнів, але Ідзанакі втримав їх на відстані, використовуючи жест магії. Він побіг, махаючи мечем за спиною.

Нарешті, там, де вихід з країни під землею, в місці Рівного проходу між країнами під назвою Світло і Морок, він зняв кілька персиків, кинув їх в тих, хто його переслідував і змусив військо завершити гонки. Ідзанакі загородив місце Рівного проходу скелею величезного розміру і вимовив заклинання розірвання союзу з Ідзанамі, але вона відповідає загрозою вбивати тисячу чоловік щодня. Але, у Ідзанакі виявляється здатність до зведення щодня близько півтори тисячі жител для тих, хто народжує, натомість декількох тисяч померлих щодня, народжується близько тисячі п’ятсот чоловік. Після доторку до смерті і розпусті, Ідзанакі очищається особисто в водах річки.

Іван Гудзенко