Бхайрава – від санскриту означає жахливий. Це страшна і тривожна грань Шиви в індуїзмі. Бог є істотою схожою на людину. З великою кількістю рук. Бог володіє зброєю і тримає відрубану голову ворога. Голова вважається символом суперечливості і можливістю вийти за людський розум.

Цей аспект жахливого Шиви обожнюють в школі капаліке. На думку школи у бога Шиви кілька форм.

Форми:

1) Вішну

2) Брахма

3) Сурья

4) Рудра

5) Індра

6) Чандра, або Сома

7) Яма

8) Самхара

Бхайрава – особливе священне створення, воно поєднує в собі всіх попередніх богів. На думку віруючих, священний вид бога поєднує в собі всі аспекти світобудови, в тому числі і аморальні. Тому таку форму дуже часто називають жахливою і великої формою Шиви.

У священних текстах свій страшний вигляд явив Крішна. Його вірний учень Арджун був дуже вражений. Він побачив не тільки милосердний вид, а гнів і жах. Далі Арджун сказав повернути вигляд назад і більше не показувати. Образ шанується в Індії Непалі і на Тибеті.

Коли людина вчиться пізнавати себе, своє тіло і почуття вона знайомитися зі своєю темною стороною. Людина розуміє, що справжня суть згубна, але при цьому і блаженна. Істина жахає, але і дає надію на добре майбутнє і звільнення від страждань. Здатність відчувати хвилювання носить назву Шакті. Через неї відбувається сплеск почуттів, приходить осяяння людини. При цьому людина входить в  своєрідний трепет від своїх власних думок.

Іван Гудзенко