Чандра – божество Місяця в індуїстському пантеоні, управляє понеділком. Друга іпостась цього бога іменується Сома, що відповідає назві священного нектару, з сили якого відбувається безсмертя богів, їх молодість і могутність. Іменем Чандри прийнято називати немовлят, також воно входить до складу деяких прізвищ.

Зв’язок Чандр з даруванням життєвої енергії обумовлена ​​тим, що Місяць в індуїзмі шанується як планета, яка випромінює енергію, яка допомагає родючості Землі. Таким чином, бог Місяця стає подавцем життя, – Дживою, центральним створенням всієї Індійської космогонії системи. Передбачається, що з появою Чандри зародилося саме поняття часу і почалося життя як таке.

Оскільки місячні цикли впливають на водну стихію, під владою Чандри виявляється і вона. У його веденні управління приливами і відливами, а, крім того, циркуляція прани в людському тілі. Під особливим заступництвом Місяця знаходяться жінки з їх циклами регулярного поновлення енергії.

Мадхачар’ї має Чандру в ієрархії нижчих божеств на дванадцятому ступені. Його роль полягає у виконанні доручень Вішну. Чандру прийнято вшановувати під час затемнень Місяця і в деякі релігійні дні.

Іван Гудзенко