Онуріс – таке ім’я отримав від греків бог Стародавнього Єгипту Анхур. Культ божества зародився в Абідосі, в місті Тініс, звідки походили фараони Першої династії. Онуріс протегував мисливцям і військовим людям. Вважалося, що він в силах захистити людей від демонічних сил, і часто до його допомоги вдавалися для охорони від демонів. Крім цього, Онуріс і Сопду опікали померлого фараона під час його подорожі по землях, де в достатку водяться змії.

Зображення Онуріса переважно малюють у вигляді молодого сильного воїна в уборі з пташиного пір’я. Іноді бога наділяли соколиного головою, що підкреслює перетин культів Онуріса і Гора, що мало місце бути в період розквіту поклоніння цьому божеству. Найпоширеніший атрибут Онуріса – мотузкова петля, свого роду ласо.

За легендою, батьками Онуріса були бог Ра і богиня Хатхор. Дружина покровителя полювання Менхіт мала вигляд напів-жінки, напів-левиці, а їхнім сином став бог Інмутеф, також вважався іпостассю Гора. У давньоєгипетській міфології Онурісу відводили роль змієборця, він часто виступав у якості помічника свого батька Ра в боях з Апопом. Вважається, що за дорученням бога сонця Онуріс повернув на батьківщину викрадене Око Тефнут.

Ольга Степаненко