Бальдовінетті – один із видатних представників флорентійської школи живопису періоду раннього Відродження, італієць за походженням, живописець, мозаїк, автор робіт по вітражах.

Народився 1425 року у Флоренції (Італія). Навчався у відомого на той час майстра Доменіко Венеціано, пізніше стає вчителем Гірландайо. Займається експериментуванням живописних технік: заміна техніки фрески темперою, написання по золотому ґрунту лесірівкою, видумування способу ґрунту полотна  та дошки, винайдення нових методів побудови композиції. У творах живописця зустрічаються обумовлені модельовані форми з окресленням різких контурів, де направленість ліній підпорядкована ритмічному строю композиції, контрастність кольорів покладена у суворому систематичному порядку, що вважається незвичним у XV столітті.

Перша діяльність Бальдовінетті розпочалася у 1454 році з дель Кастеньйо. Алессо закінчує свою роботу над фресками  в одній із флорентійських церков Сант Еджідіо. У 1484-1495 році займається більш складною роботою, пов’язаною з реставрацією романської мозаїки. Спочатку реставрує мозаїку баптистерію Сан Джованні, а потім – церкви Сан Міньято аль Монте.

Авторству живописця приписують низки робіт: «Благовіщення» (датована 1453 роком, на даний час перебуває у місті Вашингтоні, США; друга ж 1458 року – в Уффіці), «Різдво Христове» (розпис виконаний у 1460-1461 році в церкві Сантіссіма Аннунціана), «Мадонна з немовлям» (зберігається у музеї Лувра, Франція), «Жіночий портрет» (Національна галерея Лондона, Англія). Він виконав ці дві останні праці у 1464-1465 році.

Італійського живописця не стало через тридцять чотири роки. Алессо Бальдовінетті помер у шпиталі святого Павла восени у 1499 році, похований у Флоренції (базиліка Сан-Лоренцо). Світ завдячує майстру через його шедевральні роботи.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Історія

Фернандові війни

Фернандові війни характеризувались суперечкою за трон Кастилії між Фернандо I Португальським і Енріке II Кастильським ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.