Пізніше, окультному напрямку юдаїзму каббалі Бельфегор постає як один з архідемонів диявольського кола. Могутність його полягає в поширенні серйозного людського пороку ліні. Традиційне зображення демона, перекручена фігура чоловіка з рогами і висунутим язиком, що сидить на викривленому стільці з молотком в руках.
Бельфегор в демонології вважається бісом відкриттів і нових винаходів. Зазвичай він обіцяє смертним швидке багатство і технології, що полегшують життя. Так він виконує місію, накладену на нього Сатаною, зробити людство ледачим і жадібним. Бельфегор — покровитель магнатів, політичних діячів і збоченців. Йому ж належить ідея вкласти в голову людей винахід зброї і атомних бомб. Скрізь, де назріває конфлікт, винен цей біс.
Згідно з іншими джерелами, Диявол доручив Бельфегору дізнатися, наскільки люди на землі щасливі в сімейному союзі і чи можливо любовна згода між чоловіком і жінкою в принципі. Тут демон часто змінює вигляд, з’являючись перед людиною в жіночому образі. Він спокушає, провокує сварки, призводить до злиднів і розлучень подружжя.
У літературі згадка демона можна знайти в сатиричному творі Макіавеллі «Чорт, який одружився», в об’ємній праці Мільтона «Втрачений рай» і в романі Віктора Гюго «Трудівники моря«. Відомий Бельфегор з фільму жахів «Бельфегор — привид Лувра«, де ім’я злого духа носить привид французького музею.
Іван Гудзенко