Йога

Легенди і факти з історії йоги

Вчені не можуть встановити точний вік йоги, вона виникла багато тисяч років тому і несе в собі глибинну давню мудрість. Існує безліч легенд і їх переказів про те, як людство дізналося про йогу. Найвідоміша  легенда починається з розмови Шиви і його дружини Парваті. Жінка побачила на шиї чоловіка намисто з людських черепів і запитала, звідки вони. Шива сказав, що це її черепа після кожної прожитого життя.

Вона прийшла в жах і захотіла знати, що можна зробити, щоб вийти з тягаря кола перероджень. Її чоловік, Шива повідав, як вже неодноразово хотів розповісти їй про йогу – практику  самовдосконалення і самопізнання, тільки неуважна Парваті засипала. На вигук відчаю Шиви, що його ніхто не слухає, з води долинув звук «Ом». Його заспівав Матсіендранатх, по нещастю виявився в череві величезної риби, який плавав поблизу того місця, де Шива відкривав сакральні вчення своїй дружині.

Легенди і факти з історії йоги

Матсіендранатх, який чув вчення Шиви, досяг духовного просвітлення і вибрався з риби. Він став першим майстром йоги і протягом 500 років передавав знання багатьом людям, а потім розчинився в світлі і пішов. Праці Матсіендранатха і його учня Горакшанатха послужили фундаментом  системи Хатха-йоги.

Хатха-йога широко поширений вид йоги, націлений на утримання балансу сил і творення здоров’я. Цей напрямок поєднує в собі психофізичні практики розслаблення, масаж внутрішніх органів, розвиток тіла. Виконання асан з Хатха-йоги благотворно впливає на здоров’я всіх органів, силу хребетного стовпа, гнучкість, зміцнення всіх груп м’язів, гормональну систему, концентрацію розуму. Відбувається психоемоційне  розвантаження на ментальному рівні, поліпшується циркуляція і розподіл енергії в тілі. Багато хто після занять відчувають себе наповненими новими силами. Тренування включають в себе шаткарми (практики очищення внутрішніх органів), асани (спеціальні положення тіла), бандхи (техніки управління життєвою енергією), мудри (йога для рук і тіла), пранаями (дихальні вправи), медитації, а також елементи пратьяхари, дхарана і дхіяни.

Інше, популярне у всьому світі, сучасний напрям йоги — Кундаліні йога. Основоположник — Йоги Бхаджан, який створив свою школу, видатна особистість, свого часу він навіть зустрічався з Михайлом Горбачовим.

Кундаліні-йога це особлива категорія, в якій практика асан спрямована на енергетичне наповнення тіла і досягнення гармонії в чистоті свідомості. Мета Кундаліні-йоги за допомогою системи вправ сконцентрувати енергію в основі хребта, а потім направити її циркуляцію по всіх органах тіла. Важливим є пропуск енергії по всьому чакр практикуючого і з’єднання з божественним. Піднімаючись по тілу енергія повинна дійти до верхівки і вищої чакри сахасрари.

Психотерапевти, які досліджували феномен Кундаліні-йоги, відзначали, що деякі види медитацій покращують роботу мозку.

Щоб уникнути травм, йога вимагає певної підготовки свідомості і тіла. Займаючись йогою необхідно розуміти як фізичні, так і енергетичні концепції рухів.

Ольга Степаненко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Йога