Психологія

Як і чим підняти собі настрій і самооцінку?

Ви роздратовані від будь-якого необережного зауваження і навіть погляду? Похмурий ранок ніяк не сприяє бадьорості і веселому настрою? Долає апатія, хочеться забитися в кут або випаруватися з цього світу, щоб ніхто не дошкуляв?

Розповімо про декілька простих способи підняти свій рівень позитиву.

Якщо ви знаходитесь вдома і відчуваєте, що уся навколишня обстановка бісить, просто увімкніть на телефоні або планшеті улюблені  бадьорі композиції і досхочу потанцюйте під них. Нехай ваші рухи незграбні — вас же ніхто не побачить і не осудить! Або ж займіться прибиранням, ритмічно рухаючись під музику. Іноді фізично розім’ятися дуже корисно і для поліпшення психологічного стану.

А може бути, вам якраз псує настрій постійні думи про роботу, домашні справи і інші турботи? Тоді краще виділити хоч чверть години собі і нічого з «суспільно-корисного» в ці 15 хвилин не робити, а заварити собі смачний чай і повільно пити його, поглядаючи у вікно? Відзначайте про себе все, що бачите на вулиці: крони дерев, птахів, форму хмар, відтінки хмар. Таке переключення іноді допомагає відволіктися від дратівливих чинників.

Як і чим підняти собі настрій і самооцінку?

Накотилася апатія від того, що грошей в обріз і ви давно собі нічого не дозволяли? Часом підняти собі настрій можна і не матеріальними благами: спечіть смачні пироги або тортик самі, зробіть маску для обличчя з того, що є на кухні, погуляйте по парку, взявши з собою термос, наповнений кави або какао, полежте в теплій ванні, запаліть в кімнаті свічки і дивіться улюблений фільм при їх світлі. Загляньте в себе і подумайте: чого хочеться саме вам? Часом навіть думки про те, чим і як можна себе побалувати після роботи, викликає посмішку.

Встали вранці і відчуваєте себе розбитою чи розбитим і сяк-так склеєної кришталевою вазою? Не треба відразу братися за складні і трудомісткі справи, краще почніть з маленьких і більш приємних. Якщо не відчуваєте в собі сил на будь-яку діяльність, влаштуйте «ледачий день«, особливо якщо він припадає на вихідні.

Поліпшити емоційний стан можна, просто почитавши свіжі анекдоти, подивившись забавний ролик за участю тварин на відео-сервісах або взявши участь в листуванні з друзями і колегами.

І остання порада — навчіться щиро і з посмішкою хвалити себе. Ми деколи відчуваємо втому і впадаємо в сплін від того, що не чуємо від рідних і знайомих хороших і підбадьорюючих слів. Говоріть їх собі самі: після кожного зробленого справи. нехай і маленького, підходите до дзеркала і говорите про те, як ви здорово попрацювали, як ви задоволені собою і виконаною роботою.

Ольга Степаненко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Психологія