Історія філософіїФілософія Нового Часу

Томас Гоббс (1588 – 1679 рр.)

Народився  5 квітня 1588 року  у графстві  Глостершір, в  родині середньо освіченій, приходського священика, який  у  сварці  з сусіднім вікарієм біля дверей храму – втрачає роботу. Томас  виховувався  у  свого дядька, який на той час був заможнім. Дуже  добре  володів  класичними мовами  та знав античну літературу.

У  віці 15 років Гоббс  поступає  в Оксфордський університет, його  він закінчив  у 1608 році. У 1610 р. —  стає  наставником лорда Гадвіка з аристократичної родини  Вільяма  Кавендіша (графа Девонширського).  До кінця  свого життя  Томас  підтримував  тісний зв’язок  зі своїм учнем, який став його покровителем

Томас Гоббс (1588 – 1679 рр.)

Завдяки йому Гоббс  познайомився  ближче  з Беном Джонсоном, емпіриком – Френсісом Беконом,  Гербертом Чарберсі та іншими  видатними людьми. Після  смерті  графа, Томас Гоббс  став наставником  сина  графа Девонширського,  подорожував з ним  по  Італії,  у якій  в  1636 р.  відвідав  видатного науковця Галілео Галілея. У  1637 р. – з Італії  повертається  в Англію. Великий та значний вплив  на формування  філософських  поглядів  Т. Гоббса  зробили: Френсіс Бекон,  Г. Галілей, П. ГасендіР. Декарт, а також І. Кеплер.

Основними  інтересами  філософа  стали:  теорія  держави  та права,  історія, етика та геометрія. Томас Гоббс  став  ідеологом  суспільного договору, інакше кажучи  «війни  усіх проти  усіх»,  а також  механічний матеріалізм. Значний вплив  на  Т. Гоббса зробили  античні філософи  такі як Платон, Арістотель  та Гроцій.

Томас  Гоббс  помирає  в Королівстві  Англії  4 грудня  1679  році, маючи  вік – 91 рік. Написав  твір «Левіафан,  або  Матерія, форма та влада церковної та громадянської держави (1651 р.)», де висвітлює   філософські  проблеми  дійсності   духовної  та світської влади. Державу  зображує у вигляді  міфічної  біблійної істоти – левіафана,  яка  є «ненаситною  і  завжди голодною».

Стрикалюк Богдан, магістр  релігієзнавства

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія філософії