Шановні читачі порталу Філософія і Релігієзнавство пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з головою інформаційного відділу церкви Саєнтології, Олександром Михальцем.

Тема інтерв’ю : Саєнтологія в Україні. Інтерв’ю призначена для кращого розуміння діяльності церкви Саєнтології в Україні, окрім того дає змогу читачеві зрозуміти хто ж такі саєнтологи в Україні і чим вони займаються.

Інтерв’ю з головою інформаційного відділу церкви Саєнтології, Олександром Михальцем на тему: Саєнтологія в Україні

 Коротка біографічна довідка

Олександр Михайлець, 35 років.

Начальник відділу з офіційних питань

В наступний час є відповідальним за офіційні питання Церкви Саєнтології Києва, до яких відносяться зв’язки з громадськістю, юридичні питання, реалізація соціальних проектів, робота з урядом. За фахом юрист. До цього працював в органах влади, займався громадською діяльністю.

Я в Саєнтології 4 роки. Прочитавши книгу Діанетика усвідомив, що немає більше тайн для мене відносно людини та її поведінки, настільки все стало зрозуміло та просто. Вважаю, що Саєнтологія  може суттєво змінити індивідуума на краще і підняти його на той рівень відповідальності, з якого він зможе діяти на благо свого оточення та  суспільства.

Що таке Саєнтологія в Україні, це релігійна течія чи філософська школа?

 Саентологія – релігія нового типу, релігія XXI століття і в кожній країні світу ми намагаємося отримати релігійне визнання і зареєструвати свої церкви згідно з місцевим законодавством. В Україні Церкви Саєнтології існують у вигляді релігійних громад і здійснюють всі основні саентологічні релігійні практики: одітінг – форма духовної консультації, що є тільки в Саєнтології і навчання, яке полягає у вивченні робіт Л.Рона Хаббарда, засновника Саєнтології.

 Скільки є церков Саєнтології в Україні, і де їхні представництва, а також, яка кількість послідовників саєнтологічного вчення у нашій країні?

В Україні 25 Церков Саєнтології, які схвалені Міжнародною Церкво’ю Саєнтології. Найбільші з них знаходяться в Харкові (19 років,10 тисяч прихожан),  Києві (10 років, 6 тисяч прихожан), Одесі (8 років, 6 тисяч прихожан). Загальна кількість послідовників релігії Саєнтологія в Україні оцінюється в 50 тис. чоловік.

Слід зазначити, що за підсумками 2012 року загальна кількість Церков Саєнтології в світі досягла 10 тис., а кількість саєнтологів склала 15 млн. чоловік. 4,5 млн. чоловік щорічно приходять в Саентологию і починають вважати себе саєнтологами.

 Чи займається церква Саєнтології місіонерською діяльність серед українського населення ?

 Ми намагаємося залучати нових людей у Саєнтологію і робимо це за допомогою розповсюдження наших матеріалів та просування в інтернеті. Саєнтологічний мегасайт www.scientology.ru на 17 мовах один з головних каналів комунікації з суспільством, відвідавши який можна отримати повне розуміння, що таке Саєнтологія і знайти відповіді на найпоширеніші питання: хто така людина, які її цілі, який її зв’язок з іншими людьми і з всесвітом. Церкви Саєнтології відкриті для відвідування усіма охочими: тут можна подивитися ознайомлюючи саєнтологічні фільми і фільми з Діанетики, заповнити тести на інтелект і здібності.

 Чи мають українські саєнтологи свої власні навчальні заклади, і де можна навчатися одинтінгу в Україні ?

Одітінг – одна з головних саєтологічних релігійних практик. Це духовна консультація, яку проводить спеціально навчена  людина – одітор. Він допомагає іншій людині – прекліру виявити і усунути болючі для останнього інциденти: травми, втрати, стреси, хвороби. Оскільки це виключно точна процедура, що вимагає високого рівня одіторського навчання, то навчанню одіторів приділяють найпильнішу увагу.

Одіторів за Діанетикою може підготувати будь-яка саєнтологічна церква України. Навчитися йому може кожен бажаючий, достатньо пройти курс Діанетичний одітор Хаббарда. Підготовкою саєнтологічних одіторів займаються церкви просунутого рівня, найближчі з яких знаходяться в Москві і Пітері. Для того, щоб стати таким одітором, знадобиться кілька років безперервного навчання і практики.

Відомо, що по всьому світу саєнтологічні священики викладають курс лікування наркоманії та алкоголю «Нарконон» . Чи проводять такі курси українські саєнтологи, і якщо провадять, то в яких українських містах , і які результати дає цей курс у лікуванні наркоманії та алкоголю ?

«Нарконон» – це окрема організація, яка не має нічого спільного з Церквою Саєнтології. Єдине, що їх поєднує, так це те, що в основі програми «Нарконон» лежить відкриття Л.Рона Хаббарда того факту, що всі шкідливі речовини, які людина коли-небудь прийняла: ліки, алкоголь, наркотики, токсини не виводяться з організму, а продовжують накопичуватися в жирових тканинах і здійснювати  вплив.

Церква Саєнтології так само використовує це відкриття, щоб допомогти людині позбутися шкідливих відкладень, оскільки було виявлено, що людина не зможе отримати духовні досягнення поки не виведе їх з організму. Тому, одним з перших кроків у Саєнтології є програма очищення і її кінцевим продуктом є позбавлення від впливу наркотиків і токсинів. До речі, тільки цей крок у Саєнтології здатний значно підвищити коефіцієнт інтелекту і здібності людини на новий рівень.

 Чи проводять українські саєнтологи наукові конференції ?

Ми готові організовувати конференції і брати в них участь.

  Як ставляться українські саєнтологи до вживання алкоголю? Чи дозволяється послідовникам церкви Саєнтології в Україні вживати алкоголь.

Саєнтологія нічого не забороняє і вживання алкоголю особиста справа кожного. Але саєнтологи практично не вживають алкоголь і насамперед тому, що розуміють, що він буде шкодити їх духовного прогресу. Крім цього, кожен саєнтолог, що пройшов програму очищення і, таким чином, позбувся впливу токсинів, радіації та наркотиків, втрачає потребу в прийомі додаткових стимулюючих засобів. Більш того, одітінг підносить людину на такий емоційний рівень, такий стан духу,  який алкоголь або інші стимулятори тільки знизять і призведуть до його погіршення.

Чи святкують українські саєнтологи релігійні свята. Наприклад день народження Рона Хаббарда?

У Саєнтології є кілька основних свят:  День виходу в світ Діанетики, День одітора, День спуску на воду корабля Фривіндз, річниця заснування Міжнародної асоціації Саєнтологів. День народження Л.Рона Хаббарда один з головних свят, який відзначається 13 березня. До речі, в 2011 році відзначали сторіччя з дня народження Л.Рона Хаббарда. До цієї дати була випущена біографічна енциклопедія в 16 томах з біографією засновника Саєнтології. Повинен сказати, що в Саєнтології Л.Рон Хаббард не вважається богом або месією. Це перш за все великий чоловік, який створив  шлях до духовної свободи і сам через нього пройшов. І у всіх саєнтологів він викликає щиру глибоку повагу і гарячу подяку за те, що він зміг дати іншим працюючу технологію, що приводить до недосяжним раніше станів буття.

 Чи співпрацюють українські саєнтологи з іншими українськими релігійними течіями? Якщо співпрацюють то з якими?

Ми співпрацюємо з усіма, хто має з нами спільні цілі і сповідує подібні загальнолюдські цінності. І ми відкриті до спілкування. Якщо ви знаєте, спілкуванню в Саєнтології надається особливе значення. Спілкування вважається універсальним розчинником, здатним вирішувати будь-які проблеми і усувати будь-які бар’єри.

В деяких країнах, наприклад в Росії, Церква Саєнтології стала захисником прав віруючих, тих релігійних течій, які зазнали притиснення  з боку влади на ґрунті боротьби з екстремізмом. Завдяки виграним судам ми створили судову практику, яку використовували, як прецедент для захисту своїх прав інші релігії.

 Чи мають українські саєнтологи своє духовне управління в Україні?

Духовне управління Церкви Саєнтології розташоване в Лос-Анджелесі, де знаходиться материнська церква – вищий орган управління саєнтологів всього світу. В Україні всі Церкви Саєнтології, які в саєнтологічній ієрархії називають місіями, мають однаковий статус. Найближчим часом в Україні планується створення організації більш високого рівня, яка буде здійснювати релігійні практики просунутого рівня.

Як ставляться українські саєнтологи до проблеми абортів ?

Ми прямо не виступаємо проти абортів. Але у нас є власні кампанії, спрямовані на роботу з проблемами сучасного суспільства і пов’язані з викоріненням більш серйозних руйнувань суспільства: наркоманії, злочинності, аморальності, порушень прав людини. Ми вважаємо, що не усунувши в суспільстві ці фундаментальні проблеми, людина не зможе поліпшити своє життя і життя свого оточення. Неможливо рости духовно в світі, який розбурхують війни і соціальні потрясіння, причиною яких і є низьких рівень етики, порушення прав людини, нераціональна поведінка.

Міжнародна асоціація саєнтологів спонсорує світові кампанії: Шлях до щастя, За світ без наркотиків, Об’єднуйтеся за права людини та кампанію проти зловживань в психіатрії, яку ми вважаємо причетною до створення  підконтрольного хімічного суспільства. Групи та відділення цих світових кампаній є в багатьох великих містах України, які активно ведуть свою соціальну та просвітницьку діяльність. Причому, хотілося б відзначити, що це світські кампанії і їх метою не є просування церкви, а швидше бажання викорінити вищезгадані проблеми. Нашу не релігійну технологію вирішення проблем суспільства взяли на озброєння більше 700 урядових установ по всьому світу. В Україні ми тісно працюємо з органами освіти, правоохоронними органами, юстицією і спільно реалізуємо ряд соціальних проектів.

Розмовляв Ігор Дмитрук

Спеціально для порталу Філософія і Релігієзнавство