Культура

Сполучники в англійській мові

Сполучники (Conjunctions) в англійській мові — це незамінні будівні блоки, які забезпечують зв’язок і логічність у тексті. Вони діють як своєрідний «‎клей» між словами та фразами, створюючи послідовні логічні висловлювання. Сполучники не грають роль членів речення, але виділяються своєю здатністю поєднувати та структурувати його частини. В цьому матеріалі розберемося, які бувають види Conjunctions в англійській мові та яке завдання виконує кожен з них.

Онлайн курси англійської мови з сертифікатом від школи https://speakwell.ua/online — оберіть зручний формат навчання онлайн.

Види сполучників за формою

Відповідно до способу утворення, сполучники поділяються на декілька видів: прості, похідні, складні та складені. Розглянемо їх дещо детальніше.

Прості (Simple): коротенькі сполучники, які не мають ні суфіксів, ні префіксів.

  • Time flies and we all get older. — Час летить, і ми всі старіємо.
  • The case is new, but the phone is still the same. — Чохол новий, але телефон все ще той самий.
  • What do you want on your sandwich – fish or ham? — Що ти хочеш на бутерброд – рибу чи шинку?

Похідні (Derivative): утворюються (походять) від інших частин мови шляхом додавання префіксів або суфіксів. Наприклад:

  • Meg doesn’t eat sweets because she has to lose weight. — Мег не їсть солодкого, бо має схуднути.
  • Unless you want to have fun, you can sit here by yourself. — Якщо ви не хочете розважатися, можете сидіти тут на самоті.
  • Until my patience runs out, I’m still waiting. — Поки моє терпіння не увірветься, я все ще чекаю.

Складні (Compound): формуються через поєднання двох окремих сполучників, їхніх коренів.

  • There were traffic jams on the highway. However, we knew of another way to get to the canyon. — На трасі були затори. Однак ми знали інший спосіб дістатися до каньйону.
  • Although you deserve more, I will pay you. — Хоча ти заслуговуєш на більше, я заплачу тобі.
  • Whenever someone came, our dog would bark. — Щоразу, як хтось приходив, наш собака гавкав.

Складені (Composite): утворюються шляхом комбінування сполучника з іншими частинами мови, такими як прислівники або прийменники.

  • Either smoky eye or red lipstick – you have to choose. — Або смокі-айз, або червона помада – доведеться обирати.
  • My mother reacted as if nothing had happened. — Мама відреагувала так, ніби нічого не сталося.
  • Neither ice cream nor chocolate could improve my mood. — Ні морозиво, ні шоколад не могли покращити мій настрій.

Сполучники в англійській мові

Види сполучників за значенням

Як було зазначено, сполучники визначають взаємозв’язки між частинами речення й словами. Відповідно до основних функцій, які вони можуть виконувати, їх поділяють на три види.

Сурядні (Coordinating): допомагають об’єднувати рівнозначні члени, частини речення, або навіть цілі речення.

  • I knocked on the door three times, no one answered, so I went home. — Я тричі постукав у двері, ніхто не відповів, тож я пішов додому.
  • This cream can both moisturize and firm the skin. — Цей крем може як зволожувати, так і підтягувати шкіру.
  • I love my parents, but I don’t want to live with them. — Я люблю своїх батьків, але не хочу з ними жити.

Підрядні (Subordinating): вводять залежні частини до основного речення, встановлюючи відносини причини, умови, часу та інші.

  • No one touched my phone after I set a double password. — Ніхто не чіпав мій телефон після того, як я встановив подвійний пароль.
  • Since the pipes were repaired, the water has a strange smell. — Відколи відремонтували труби, вода має дивний запах.
  • I will put on new sneakers when it gets warmer outside. — Взую нові кеди, коли на вулиці потеплішає.

Сполучникові слова: виконують подібні функції до підрядних сполучників, але найчастіше виражені відносними займенниками. Тут треба запам’ятати, що на відміну від всіх попередніх видів, ці Conjunctions все ж є членами речення.

  • Our parents did not tell us who was coming to visit. — Батьки не говорили нам, хто (підмет) приїжджає в гості.
  • Do you have any idea what any of these symbols might mean? — Чи знаєте ви, що (додаток) може означати будь-який з цих символів?

Пунктуація

В англійських реченнях ми звично розставляємо коми, керуючись правилами української граматики. Але як насправді працює пунктуація у різних випадках зі сполучниками?

  1. Кома перед сполучником ставиться, якщо він розділяє два незалежних речення: I wanted to be a veterinarian, and my mother insisted on the chemistry department. — Я хотів бути ветеринаром, а мама наполягла на хімічному факультеті.
  2. Кома зазвичай не ставиться, якщо речення короткі, є всього два однорідних члени, а також перед більшістю підрядних сполучників: I wanted to be a veterinarian and my mother was against it. — Я хотів стати ветеринаром, а мама була проти. Should we watch another episode or get back to work? — Подивимося ще одну серію чи повернемося до роботи? I refuse to watch this movie if there are no scary moments. — Я відмовляюся дивитися цей фільм, якщо в ньому немає страшних моментів.
  3. Кома ставиться після сполучників, які стоять на початку речення та грають роль вставних слів: However, Nancy decided to take a break from this relationship. — Однак Ненсі вирішила зробити перерву в цих стосунках.

Спік Велл Скул – це сучасна мережа шкіл англійської мови в Києві та онлайн. Наша мета – допомогти вам вивчити англійську мову легко та ефективно. Приєднуйтесь до сторінки Speak Well School на Facebook та дізнавайтеся про наші курси, події та корисні поради.

Висновок

Сполучники є невіддільною частиною будь-якого тексту. Спроможність їх правильно використовувати, розуміти функції та взаємозв’язки допомагає будувати граматично правильні висловлювання. Тож сподіваємося, ви трохи розширили свої знання, а ваша мова стала ще чіткішою.

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Культура