Шейх Амаду Бамба Мбаке (1853 — 19 липня 1927 року) — найбільший мусульманський лідер Сенегалу, засновник суфійського братства «Мюридія».

Шейх Амаду Бамба був релігійним лідером, з-під пера якого вийшла величезна кількість релігійних віршів, трактатів про практику мусульманського поклоніння, а також безліч робіт з дослідження та тлумачення Корану. Політично шейх Амаду Бамба був відомий як релігійний лідер, який боровся проти французького колоніалізму мирними методами.

Амаду Бамба заснував братство «Мюридія» у 1883 році. Вчення Амаду Бамба підкреслює гідність пацифізму, працьовитості та добрих манер. Як аскет-марабут, який писав трактати на теми мусульманського поклоніння та коранічних досліджень, він відомий акцентуванням уваги на роботі та працьовитості.

Він заснував місто Туба (фр. Touba, блаженство) у 1887 році. В одному зі своїх численних праць, «Пошуки щастя в обох світах», шейх Амаду Бамба описує призначення міста, як міста, який був покликаний примирити духовне та тимчасове. За традицією ордена Мюридія вважається, що шейх Амаду Бамба побачив пророка Мухаммада уві сні, в одну з ночей місяця Рамадану 1895 року в місті Туба. Уві сні Мухаммад і його сподвижники з’явилися йому, випробували його віру і дарували йому звання муджаддід свого віку. Йому також було надано звання «Слуга Пророка».

Шейх Ахмаду Бамба вважається одним із найбільших духовних лідерів в історії Сенегалу та має найбільший вплив на сучасне життя та культуру Сенегалу. Муридизм сьогодні є одним із чотирьох суфійських рухів Сенегалу, у якому лише чотири мільйони прихильників у Сенегалі та тисячі інших за кордоном, більшість з яких є емігрантами з Сенегалу. Послідовники руху Мурідія, відгалуження традиційної суфійської філософії, прагнуть жити ближче до Бога, наслідуючи приклад пророка Мухаммеда.

Сьогодні за межами Сенегалу проживає за різними оцінками  три мільйони послідовників вчення шейха Ахмада Бамби які регулярно проводять паради по всьому світу на його честь, у тому числі в різних містах США . Одним із таких міст є Нью-Йорк, де мусульмани західноафриканського походження вже понад двадцять років організовують «щорічний парад до Дня Шейха Ахмада Бамби».

Шейх Ахмад Бамба помер у 1927 році і був похований у мечеті у заснованому ним місті Туба. Його наступниками на чолі ордена стали його нащадки як спадкові лідери братства.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
2
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Історія релігій

Історія релігій є галуззю релігієзнавства, займається вивченням процесів розвитку та змін релігії, соціально-культурного зв’язку. Релігієзнавство ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.