У четвер 12 травня 2016 року у Національному палаці мистецтв «Україна» в Києві відбулася урочиста академія з нагоди святкування 50-річчя служіння на Київській кафедрі Святійшого Філарета Патріарха Київського і всієї Руси-України.

1

До цієї важливої події приєдналися не тільки представники державної влади, уряду, але й різні хорові колективи, духовий оркестр ЗСУ, народні артисти України Ніна Матвієнко та Оксана Білозір, дитячий танцювальний ансамбль «Цьомочки» (м.Львів), Василь Зінкевич, Петро Мага.

Також були запрошені  священнослужителі різних єпархіальних управлінь УПЦ КП, у тому числі і духовенство Вінницької області  на чолі з благочинним Бершадського району  митрофорним протоієреєм Ростиславом Процаніним, ієреєм Богданом Стрикалюком, ієреєм Назарієм Лотоцьким та державним діячем Іваном Григоровичем.

Перше слово привітання було надано президенту України Петрові Порошенку, який зауважив, що він зробить все для того, щоб в державі  існувала Єдина Українська Помісна Православна Церква. Таку ж думку розвинув прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман.

До 50-річного ювілею Предстоятеля УПЦ КП Священний Синод подарував Золотий Хрест святого рівноапостольного князя Володимира.

Усі люди  із залу палацу «Україна» зустрічали  Патріарха Філарета стоячи й аплодуючи йому. Потім вітальне слово промовили колишні українські президенти Леонід Кравчук, Віктор Ющенко, а також екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко і вся державна свита.

Виступ колективу ансамблю української пісні та танцю додав особливого колориту дійству, забезпечив масу приємних вражень та вдячність гостей за культурно проведений час.

Богдан Стрикалюк