Історія релігій

Релігії Стародавнього світу

Вірування виникали в різних частинах древніх цивілізацій, рідко в класичному вигляді, частіше взаємодіючи один з одним. Але немає, і ніколи не було народу без релігійних вірувань. Очевидно, що релігія є загальнолюдським надбанням.

Людство з початку свого існування мало примітивні форми релігії, такі як: тотемізм, фетишизм, анімізм, магія і шаманізм.

Анімізм (дух, душа) — переконаність в існування всіляких духів, дарунок душі силам природи, тварин і рослин, обожнювання і схиляння духам предків.

Магія (чаклунство) — застосування магічних речей, специфічних церемоній з обрядами і заклинаннями, з метою встановлення контакту з душами предків або надприродними стихіями.

Тотемізм (рід) — схиляння перед живими тваринами і рослинами, вплив на тотем магічними способами, заради отримання бажаного результату.

Фетишизм (амулет, ідол) — благоговіння перед неживими предметами, яким надають надприродних  можливостей.

Релігії Стародавнього світу

Релігія шумерів                                                                                           

У світі існують деякі підтвердження релігійних практик ще 70 тисяч років тому, але перше достовірне свідчення сформованої релігії  зараховується  приблизно до 3,5 тисяч років до н.е. В цей час шумери створили в Месопотамії першу імперію.

У шумерів існував пантеон антропоморфних богів, де обраний бог керував власними подіями і процесами, посилаючи людям прихильність або гнів. Головну роль в Шумері виконував стан жерців, який був замкнутою кастою і обслуговував ідолів і храми.

Релігійні вірування ставилися на чолі буття суспільства шумерів, дії царів сприймалися як воля богів. Священні храми і величезні тераси, шанувалися як житла богів. Надалі вплив релігій шумерів спостерігався в більш пізніх релігіях.

Релігія стародавнього Єгипту

Основоположним принципом побудови давньоєгипетської релігії є дуалізм і закон подібності — все що нагорі, подібно до того, що внизу. Про це говорять тисячі пірамід, які розташувалися на території Єгипту. Кожна піраміда є символом віри древніх єгиптян в життя після смерті. Гробниці, розміщені в пірамідах, гарантували їх мешканцям безсмертне життя, саме тому вони наповнювалися всім необхідним для життя, включаючи слуг.

Єгипетські фараони правили державою понад 2,5 тисячі років і мали 31 династію. Так як фараони мали статус богів, вони використовували релігійні вірування для зміцнення своєї влади і послуху громадян. Бог сонця Ра вважався єгиптянами чільним творцем і верховним богом, але єгиптяни визнавали 450 інших божеств, до того ж 30 з них мали статус основних. Безліч богів вносили сум’яття в уми віруючих і призвели до занепаду давньоєгипетської релігії.

Індуїзм

Коріння індуїзму з’явилося близько трьох тисяч років до н.е. Канонічні писання зібрані в Ведах, які індуси шанують як вічну правду. Індуїзм не є однією релігією. Під ним об’єднано величезну кількість конфесій, релігійних практик і вірувань, які пов’язує ідея індуїзму про долю і перевтілення. Країна походження — Індія. Індуїзм не має засновника і будь-якої релігійної  події.

Вічна душа, з міркувань індусів, народжується знову і знову згідно її поведінки в попередньому житті. Карма описує наслідки, які виникають з способу життя людей в минулих втіленнях, а індуїзм навчає послідовників яким чином можна поліпшити карму, які молитви, медитації та обряди потрібно застосовувати.

Іудаїзм

Іудаїзм за свої чотири тисячі років існування довів, що він є найстарішим монотеїстичним віросповіданням. Це спосіб життя і найдавніша історія іудейського народу. Швидше за все, іудаїзм — це звід правил про сприятливе життя в цьому світі. Все, що кожен день відбувається в житті, є божий дар, і подяка за цей дар є основою іудаїзму.

Основу релігії становлять десять заповідей, які докладно описуються в священній книзі Тора. Заповіді є угодою між Богом і віруючими іудеями. В рядах послідовників налічується близько одного мільйона чоловік.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
0
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Історія релігій

Чен Тао

Чень Тао, або «Справжній Шлях», є унікальною новою релігійною течією, заснованою Хон Мін Чен у ...