Пінтуріккйо відноситься до італійських живописців періоду Відродження.

Народився у 1452 році в місті Перуджа (Італія). Навчався в умбрійській живрписній школі кватроченто, яку очолював Флоренцо ді Лоренцо, пізніше – в живописця П’єтро Перуджіно разом з Рафаелем, допомагаючи у розписі Сикстинської капели в Ватикані поруч з Ботіччеллі та Сіньйореллі .

Розпочинає живописну діяльність в містах: Перуджа, Рим, Сієна. У розписах Пінтуріккйо зустрічається колоритна нарядність, багатство орнаментального мотиву, властивого майстру школи живопису. Побачивши роботи Пінтуріккйо, вирішили залишити талановитого підростаючого живописця в Римі. У 1481 -1486 році Пінтуріккйо розписував капеллу Буфаліні церкви Санта-Марія-ін-Арачелі, з 1488 по 1490 рік – капеллу делла Ровере церкви Санта –Марія –дель-Пополо, з 1492 -1494 років – папські апартаменти Борджіа у Ватикані.

У 1493 -1494 році Пентуріккйо був запрошений до Ватикану для розпису фрески в апартаментах папи Борджіа, а в 1503 -1508 році – розписував бібліотеку Пікколоміні Сієнського собору (у будівлі зберігалися манускрипти папи –гуманіста  Пія ІІ). Авторству Пінтуріккйо приписують оригінальні роботи сцен життя папи Пія ІІ,  в яких представлені місцеві та природні пейзажі, досить чітко трактовані у просторовому розмаху та тонкій граціозності.

Художником зроблені неперевершені ескізи мозаїк підлоги в Сієнському соборі. Серед мозаїки філософський характер мають поруч із виконаними роботами майстра Пінтуріккйо  алегорії «Історія Фортуни» з роботою Джованні ді Стефано «Гермес Трісмегістр».

До станкових творів автора належить унікальний шедевр «Портрет хлопчика» (перебуває в Картинній галереї міста Дрезден, Німеччина), «Мадонна Міра» (вівтарний образ собору Сан-Северіно, 1490 рік), а також поліптіх в Перуджі у церкві Санта-Марія-деі-Фоссі (датований 1495 роком, Національна галерея Умбрії), надзвичайна робота «Святе сімейство разом зі святим Іваном» (в Національній пінакотеці, Сієна). За період часу у талановитого живописця проявився талант як художника – декоратора, якого здебільшого хвилювали не драматичні колізійні сцени, а загальна композиційна та кольорова ритміка; фігурою, яка пов’язує, архітектуру та пейзаж у справжнє святкове видовище.

Пентуріккйо помер у 1513 році і похований в місті Сієна, провінції Тоскана, в Італії.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
1
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Мистецтво

Пізанелло

Антоніо Пізанелло – видатний італійський художник школи кватроченто раннього періоду Відродження. Народився у 1395 році ...
Мистецтво

Високе Відродження

Високим Відродженням варто називати такий  історичний період розвитку італійського мистецтва, який припадає на кінець XV ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.