Пауло Коельо – один з найбільш відомих філософів сучасності, бразильський письменник і поет. Його філософія дозволить побачити життя з незвичного боку, раніше незнайомого. Коельо закликає ставитися до свого життя не як до тягаря, який  треба донести, а як до безцінного подарунку,  не існувати, а жити, реалізовувати свої прагнення. Книги автора приносять розуміння того, що життя багатогранне, а прагнути до пізнання як можна більшої кількості її граней – шлях до розвитку і досягнення відчуття повноти буття. Коельо показує, що всесвіт допоможе в досягненні бажаного, якщо прагнути до цього всією душею, без залишку. Проста і зрозуміла філософія мислителя прихована між рядків книг, які заслужено стали бестселерами.

В юності Пауло вирішив стати письменником, але не отримав підтримку батьків. Наслідком його свавілля стало ув’язнення в психіатричну лікарню на довгих 3 роки. Це важкий час, коли до молодої людини застосовувалися жорсткі методи лікування електрошоком, спонукало згодом до написання роману «Вероніка вирішує померти». Все ж підкорившись настійним умовлянням батьків, Пауло вступив на юридичний факультет, але кинув навчання через рік і знайшов себе в написанні пісень, приєднавшись до культури хіпі. Пізніше Коельо зустрів духовного наставника, після чого знову знайшов християнську віру. Цей досвід описаний в книзі «Щоденник Мага».

Головна думка книги полягає в тому, що мудрість – це те, чим потрібно поділитися з іншими, адже вона має цінність тільки тоді, коли здатна допомогти ближнім здолати перешкоди. Наступного року вийшла книга «Алхімік», тираж якої понад 300 млн. примірників, принесла славу Коельо в Росії. Ця книга отримала статус класики сучасності. Всього Пауло Коельо створив 16 літературних творів.

Коельо створює світ особливих, істинних цінностей життя людини. Центральною проблемою творчості є людська доля, філософія життя. У розумінні мислителя життя вирішене і безперервно формується. Зрозуміти своє призначення, слідувати йому – сенс життя, з точки зору письменника, а справжні цінності полягають у набутті віри, любові, мудрості, надії, мрії. Творчість, філософія життя Коельо символічні, проте будучи значним культурним явищем. Символізм відображає духовні пошуки і внутрішні протиріччя суспільства сучасних людей.

Іван Гудзенко