Історія філософії

Ошо (Раджніш Чандра Мохан) – життя та філософія

Ошо, також відомий як Бхагван Шрі Раджніш та Ачар’я Раджніш, був індійським духовним лідером, містиком та вченим, відомим своєю неповторною філософією та незвичайним підходом до духовного розвитку. Він народився 11 грудня 1931 року в селі Кучвада в індійському штаті Мадх’я-Прадеш і помер 19 січня 1990 року в Пуні, Індія. Життя, філософія та діяльність Ошо завжди були предметом палких дискусій і зацікавлення як його послідовників, так і критиків.

Життя

Ошо (Раджніш Чандра Мохан) – життя та філософія

Ошо, насправді народжений як Раджніш Чандра Мохан, вже з молодих років проявив інтерес до духовності та медитації. Він вступив до університету та отримав вищу освіту по економіці, але його духовний пошук завжди був важливішим для нього. Ошо провів роки, вивчаючи різні духовні традиції та філософії, і врешті-решт знайшов свою власну дорогу до просвітлення. У 1970 році Ошо заснував Медитаційний Міжнародний Центр у місті Пуне, Індія, де тисячі людей з різних країн приходили, щоб вивчати його методи медитації та духовного розвитку. Його центр став відомим як «Пунське Ашрам». Ошо також подорожував по всьому світу, проводячи лекції та ведучи медитаційні сесії.

Філософія

Філософія Ошо відрізнялася від багатьох традиційних духовних вчень і вірувань. Він прагнув поєднати східну та західну філософію, створивши свою власну унікальну систему духовного розвитку. Ошо підкреслював, що духовність не повинна бути чимось серйозним і суворим, але може бути веселою та радісною. Однією з ключових ідей філософії Ошо було поняття «зен». Він закликав людей жити у «тут і зараз», відкидаючи поняття гріха та вини. Він також пропагував ідею медитації як способу досягнення внутрішньої гармонії та просвітлення. Однією з найвідоміших медитацій Ошо є «динамічна медитація», яка поєднує фізичну активність, рухи та медитаційну тишу.

Діяльність

Ошо був надзвичайно продуктивним автором. Він написав більше 600 книг на різноманітні теми, включаючи духовність, медитацію, любов, секс та суспільство. Його книги вже десятиліття були популярними серед читачів і багато з них були перекладені на десятки мов.

Однак діяльність Ошо була обмежена конфліктом з індійським урядом та іншими релігійними та політичними групами. У 1981 році він був арештований і висланий з Індії, а потім провів багато років у подорожах між різними країнами, включаючи США та Швейцарію. Цей період його життя був важким і травматичним, але водночас він викликав ще більше інтересу до його особистості та філософії.

Спадок

Після смерті Ошо в 1990 році, його спадкоємці продовжили розвивати його вчення та утримувати Пунський Ашрам в Пуні. Багато людей з різних країн продовжують вивчати його методи медитації та духовного розвитку.

Життя, філософія та діяльність Ошо залишаються предметом обговорень і досліджень. Його підхід до духовності, який поєднує радість та просвітлення, залишає вплив на багатьох людей по всьому світу. Незалежно від того, чи ви є прихильником Ошо, чи критиком його філософії, немає сумніву, що він залишив свій слід в історії духовності та філософії.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія філософії