Єгиптяни вірили у життя після смерті, у безсмертя душі. Це було основою їх релігійного вірування. Таке прагнення до вічного життя, протистояння смерті було притаманне тільки єгиптянам, воно не спостерігалось в інших цивілізаціях того часу. Саме це стало причиною виникнення культу, який зветься заупокійний та має вагоме місце в історії Стародавнього Єгипту.

Єгиптяни були переконані в тому, що смерть – не знищення людської істоти, а лише перехід людини у інший світ. Вони були впевнені, що життя загробного часу – це певне продовження земного життя і намагалися дати померлому усі блага, якими він звик користуватися протягом свого земного існування. Згідно вірувань заупокійного культу, померлий на тому світі теж потребує житла, води, їжі тощо.

Тому муміфікація передбачає дотримання та виконання життєвих благ. Для цього створювалися спеціально відведені місця для «проживання» померлого. Навіть, були люди, які годували померлих людей, але згодом зрозуміли, що це збиткова справа і замінили на магічну фікцію.

Для загробного життя жерці створили тексти, в яких були описані правила поведінки біля померлого і застереження, як себе не можна поводити. Велика роль приділялася молитвам для померлого. Вважали, що вони магічним шляхом оберігали людину на тому світі.

Головними елементами заупокійного культу були:

підготовка тіла;
магічні обряди;
забезпечення могили померлого всім необхідним.

Суттєвим моментом муміфікації слід вважати розробку скульптурних портретів померлого та їх розміщення.

У Стародавньому Єгипті з’являється вагоме на тогочасному просторі досягнення, яке називається скульптурний портрет.

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Історія релігій

Історія релігій є галуззю релігієзнавства, займається вивченням процесів розвитку та змін релігії, соціально-культурного зв’язку. Релігієзнавство ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.