Сама ж культура ахейців (мікенців) розпочала своє формування в період ХVI-ХІ століття до нашої ери (бронзове століття). Назва її походить від міста Мікени, розташованому на півострові Пелопонесс. Мікени вважали найдавнішим  містом, центром мікенської культури,  яка пізніше стала грецькою. Саме ж місто відноситься до періоду другого тисячоліття до нашої ери.

Як свідчить переказ, місто було побудовано міфічним героєм Персеєм. В результаті війни греків з персами Мікени почали занепадати, аргосці нанесли відповідного удару по місту. Мікенцям залишалося тільки тікати. Відбулося переселення втакі міста як Клеони, Керінія, Ахайя, ближче до Александра Македонського. Існували держави-поліси: Афіни, Фіви та Пілос. Можна сказати що мікенська культура на противагу мінойській зазнала розквіту через жваву торгівлю, завоювання. Мікенці займалися окрім землеробства, ремісництвом. Їхні поселення розділялися на цитаделі та селища, а це означало утворення класів, датованих другою половиною третього тисячоліття до нашої ери.

Мікенська цивілізація змогла випередити європейські культури, проте подальший прогресивний ріст завадив руху племені по усій Греції, яка охоплювала частину Балканського півострова.

Значного успіху мікенці досягли в сільськогосподарській діяльності. У той період спостерігався значний кількісний ріст невеликих населених пунктів, великих міст. Залишалися складними питання щодо справжніх носіїв мікенської культури, їхнього етнічного походження. Але завдяки розшифруванню  лінійного писання днауковців Вентріса та Чедвіка отримали достовірну інформацію, що єдиними носіями тієї культури були ахейці. Переселення ахейський племен на острів Кріт та Малу Азію відбулося близько ХVІ століття до нашої ери, не менш важливим є походження ахейців. Дане племя походило від фесалійських ахейців, що розташувалися на північній частині.

За однією з гіпотез, відчувалася підтримка єгипетського фараона Яхмоса мікенцями у битві з гіксосами, а при Ехнатоні, що управляв новою столицею Ахетатон – розвивалася мікенська кераміка. Мікенцями прокладався морський маршрут: гори Кавказу, від них до острова Сицілія, до Північної Америки. Основний центр – укріплені палаци, які нагадували цитаделі. Вражали розміри цитаделей. Будувалися на необроблених глибах, вага яких досягала дванадцяти тон. Найвидатнішою слід важати цитадель в Тірінфі. Тут була чітко продумана оборонна система в разі недопущення ворожого проникнення.

Результатом падіння культури стало  вороже вторгнення дорійців близько 1200 року до нашої ери. Масове переселення здійснювалося з частини Північного Причорноморя на острів Пелопонесс, яке припадає на період ХІІІ-ХІІ століття до нашої ери.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.