Це одна із грецьких цивілізацій, сформована в басейні Егейського моря. ЇЇ ще називають кріто-мікенською культурою. Виникнення та розвиток  егейської культури відносять до періоду  ХХХ-ХІІ століття до нашої ери. Виділені три географічні райони цієї культури: в материковій частині Еллади (еладський), острів Егейського архіпелагу (кікладський), острів Кріт (мінойський).

Крім того, дана грецька культура виникає на базі культури неоліту, оскільки троянська культура поширювалася у східній частині островів Егеїди. Близько 2300 року до нашої ери під експансію потрапили Пелопоннес та північно-західна частина Анатолії. Ворожий вплив змінював матеріальну культуру на материкових Елладі, Трої, егейських островах. Острів Кріт характерний поширенням мінойської культури.

Егейська культура

Егейська культура тісно поєднана з стародавніми цивілізаціями Сходу. Так наприклад Анатолія, Месопотамія, Єгипет та Фракія знаходять глибокі зв’язки з економікою та культурою Егіди. Консолідуючим періодом став бронзовий вік, датований першої половиною другого тисячоліття до нашої ери. Ворожі вторгнення племен  у ХVІ столітті до нашої ери позначилися на утворенні держав-полісів. Близько 1600 року до нашої ери відбулося вторгнення ахейського племені. Завоювання здійснювалося зa допомогою озброєних військових колісниць, а це привело до будівництва ахейцями  невеликих держав мікенського періоду, де головним центром стали Мікени.

В результаті виверження  вулкану Сенторин острова Фера 1470 року до нашої ери спостерігався спад культури на Криті. На цьому ж острові утворилося  ахейське населення, яке виробляло нову культуру, замінивши попередню, собою принесли лінійне писанняПодальший розвиток егейської культури прослідковується в Елладі. Відомі центри розвитку в  Мікенах,Тірінфі, Пілосі, а також в інших грецьких провінціях.

Егейська культура загинула внаслідок приходу дорійців та «людей моря» на південну частину півострова Балкани. У ХІІІ столітті до нашої ери  глибока внутрішня криза привела до загибелі егейської культури. Зрозуміло, що результат  експансії було видно досить чітко, так як одна культура змінювала іншу, вносячи якісь свої нововведення в ту чи іншу культуру.

Пегас