Провідний грецький філософ школи стоїків, улюблений вихованець, а також друг Зенона із Кітіона, з яким жив разом.

Народився 307 року до нашої ери в грецькій провінції Кітій. Згідно підтверджень письменників Персей вважався  рабом Зенона, якого прислав Антігон ІІ Гонат.  Близько  276 року до нашої ери Зенон Китійський був запрошений  Антігоном  ІІ для відвідання  Пелли. В силу  поважної причини (похилий вік) відмовив йому, проте відіслав до Антігона двох кращих студентів- Персея з Китія та Філоніда з Фів.

Персей

Він став важливою ключовою фігурою при дворі македонського царя Антігона ІІ. Близько 244 року до нашої ери – відбулося захоплення царем Антігоном Коринфу та призначення Персея на посаді особи, що контролюватиме  місто. В ході нападу Аратом Сіккіонським на місто, при його захисті 243 року до нашої ери помирає філософ-стоїк Персей.

Після смерті стоїка ні однієї праці не збереглося, виняток складають декілька фрагментів. Істориком Діогеном Лаертським (ІІ ст. н.е.) виокремлено наступні праці Персея Китійського: «Етична школа», «Про царство», «Будівництво Лакедемона», «Про шлюб», «Про невір’я»,  «Тієсти», «Про любов», «Настанови»,  «Бесіди», «Апофегми», «Спогади», «Закони Платона» (грекомовний варіант).

Пегас