maariМааррі відомий середньовічний арабський філософ, богослов, філолог, поет.

Мааррі народився приблизно у 973 році у місті Мааррет — ен – Нууман (Сирія). Батько Мааррі був відомим філолог у Сирії. Коли Мааррі було чотири роки він захворів на віспу, але дивом йому вдалося вилікуватися, але побічним ефектом стала повна втрата зору. Незважаючі на втрату зору Мааррі з раннього віку вивчав філологію, як і його батько. Окрім вивчення філології Мааррі писав з раннього віку вірші на духовну мусульманську тематику.

Мааррі отримав освіту у рідному місті Мааррет — ен- Нууман, його учителем був його батько, який навчав його філологічній науці, а також наймав учителів, які вчили молодого Мааррі філософії та математики.

Приблизно у 995 році Маарі розпочав викладацьку роботу, він був приватним учителем філології у місцевих дітей багатіїв. Окрім того Мааррі заробив хорошу репутацію поета написавши свою першу збірку філософських віршів під назвою «Сакт-аз-Занд». Збірка Мааррі «Сакт-аз-Занд» була  написана у стилі арабського філософа та поета  ал-Мутаннабі, якого Мааррі вважав своїм учителем.

У 1010 році Мааррі розпочинає жити замкнутим життям. Незважаючи на велику кількість своїх послідовників Мааррі веде досить скоромне та бідне існування. На своє прожиття Мааррі заробляв даючі приватні уроки філології.

Приблизно 1019 році Маарі пише свій перший філософсько-поетичний твір «Люзум ма ля йальзам» . У цьому творі Мааррі критикує людей, які вірять у забобони. На думку Мааррі віра у забобони віддаляє людину від Аллаха. Також у «Люзум ма ля йальзам» Мааррі критикує владу ісламського духовенства, вважаючі її еритичною. За такі погляди мусульманські теологи вважали Мааррі єретиком.

Приблизно у 1025 році Мааррі пише свій другий філософсько-поетичний твір під назвою «Рисалят-аль-Гуфран». У цьому творі «Мааррі описує діяльність та спасіння мусульманських вільнодумців та еритиків. Цей твір був своєрідним аналогом «Божественої комедії» Данте. Навіть існують припущення, що Данте запозичив даний стиль написання своєї Божественої комедії у Мааррі, оскільки умів читати арабською мовою .

У 1058 році у своєму рідному місті Мааррет-ен-Нууман великий Мааррі помирає

Незважаючі на свою сліпоту Мааррі протягом усього життя боровся з повноцінне життя, написав цілу низку філософсько-поетичних творів на мусульманську тематику та увійшов у історію філософії, як один із найяскравіших арабських філософів доби середньовіччя

 БСІД

Портал ФІР

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Арабська філософія

Ібн Рушд

Ібн  Рушд  вважається  відомим  у Західній  Європі  науковцем, якого ще називають Аверойсом. Ібн Рушд  є  ...