Мифология

Кракен — чудовисько морських глибин

Ще Аристотель описував в своїх роботах Кракена. Він описував їх схожих на кальмарів, і говорив, що такі кальмари, довжиною до 25 метрів живуть в Середземному морі.

Також згадували Кракена і вікінги, у яких вистачило сміливості відплисти від рідного берега далі, ніж зазвичай. Вони розповідали про звірячі напади на їхні кораблі гігантським монстром з довгими щупальцями. Про нього говорили як про істоту, сплячому на дні і спливаючого на поверхню від голоду. Говорили, що Кракен здатний потягнути цілий корабель і навіть з’їсти кита. Кракен настільки гігантський, що здалеку його приймали за острів і відзначали на картах. За легендою, гігантський Кракен лежить на дні морському і чекає, коли весь світ зануриться під воду, щоб стати наймогутнішою істотою на планеті.

Кракен - чудовисько морських глибин

Як і будь-яка інша легенда, легенда про Кракена приваблювала безліч цікавих людей, до того ж по ще одній скандинавській легенді вважалося, що в лігві Кракена лежать незліченні багатства з затонулих суден.

Одна з американських газет висунула теорію, що довжина Кракена не обмежується двадцятьма п’ятьма метрами, а що це істота розкидало свої щупальця на багато кілометрів по дну морському.

Американський зоолог висунув теорію, що Кракен живе на дні моря, якраз під бермудським трикутником, що пояснює таємничі зникнення в тому місці кораблів.

У 1802році  Дені де Монфора видав книжку про існування молюсків. У ній також описувалися історії про Кракена . І в цій книзі йдеться про один випадок, під час війни 1872 року біля берегів Вест-Індії,  англійці захопили французькі кораблі. Все затонули. Автор стверджував, що їх на дно поцупив Кракен. На жаль, ця теорія не була сприйнята серйозно, і автору довелося забути про наукову кар’єру.

У 1861 році одні французькі моряки зустрілися з чудовиськом у відкритому морі і вирішили спробувати його зловити. Але всі спроби витягнути істоту з води обернулися в крах.

Трохи пізніше, в 1873 році в сітки  рибалок потрапив гігантський кальмар. Вдалося навіть отримати зразок його тканин, що важив ні більше, ні менше двадцяти кілограм. Зразок був законсервований і зберігався в лондонському музеї.

У ці роки туди приходили ще кілька легендарних істот, нібито їх губила якась хвороба.

Все більше вчені знаходили подібності створінь з різних легенд підводного світу з цими Кракенами. Їх порівнювали і з героями грецької міфології — Горгоною і Гідрою. Також, моторошна Сцилла, з якої зустрівся Одісей, теж має схожість з гігантським кальмаром.

Загальні риси можна знайти Кракена з Великим Морським Змієм Йормунгарда з скандинавської міфології.

До цих пір жодна людина  не змогла навіть зняти гігантську істоту в природних умовах. Численні наукові центри з завзятістю досліджують глибини океану за допомогою новітніх технологій, але поки результату це ніякого не принесло. Незважаючи на численні історії та свідоцтва про зустрічі з \ Кракеном, він так і залишається однією з нерозгаданих таємниць нашого Світового океану.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
2
Любов
4
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Мифология

Грецька міфологія

Геракл

Геракл – міфічний герой Стародавньої Греції, напівбог і напівлюдина. Батьком Геракла вважається Зевс – бог ...
Історія релігій

Бог Хорс

Хорс розглядається в міфології слов’ян як  одне із солярних божеств. Його культ поширювався на території ...
Історія релігій

Бог Стрибог

 Стрибог – одне із божеств слов’янського пантеону, яке вшановувалося стародавніми русичами, володар вітрів, який вирізняється ...