Народився у 280 році до нашої ери давньогрецькому містечку Соли (Кілікія), що розташовувалось на річці Ліпаріс. Батько – Аполлоній Тарський займався торгівлею, офіційно був громадянином Фінікії, шанував богів: Зевса, Гермеса, Діоніса. Син Аполонія – Хрісіпп проявляв інтерес до вивчення логіки, етики, фізики, математики, після Зенона став другим науковцем.
У молодому віці Хріссіп прагнув стати бігуном на Олімпійських іграх, що відбувалися щороку, в тім не судилося через розорення батька, маєток якого відібрала держава. Хріссіп вступив на навчання до Клеанфа, долучившись до всіх його учнів. А згодом переїздить в передмістя, поруч з Афінами. Під пильним керівництвом свого вчителя відвідує платонівську академію, очолену Аркесилаєм та наступником Лакідом.
Свого науковому авторитету добивається в період 260-258 року до нашої ери. Побутує нібито думка, згідно якої Хрісіпп, володіючи інтелектуальним зухвальством міг створити сімсот праць. Шукаючи доказів до вироблених сформульованих принципів його попередниками, досягнув неймовірних наукових висот. Стоїчна школа втратила Клеанфа, проте набула Хрісіппа. Написав чимало висловлювань та цитат. Уважно вивчаючи аргументи в дискусії пізнання істини, діяв за відомим розробленим сократівським методом. Вплив філософа Хріссіпа залежав від майбутнього вчення стоїчної школи, попередником якого вважають Зенона Кітенона. Відбувся своєрідний вплив на подальший розвиток стоїчних ідей Марка Аврелія, Епіктета.
За усі сімдесят три роки Хріссіп став настільки популярним в місті Афіни, що годі було уявити. Сторінки творів на жаль не збереглися, в тім ознайомлення з ними елленського краю відбулося завдяки Галену, Плутарху та Сенеці. Стосовно кінця життя філософа існувало чимало легенд, описаних біографами по різному.
Відомо, що Хріссіп помер 206 року до нашої ери в місті Афіни. За іншими версіями помер під час банкету від сміху, запропонував перед іншими, щоб осел запив інжир вином. За свідченням Діогена Лаертського причиною смерті могло послужити запаморочення, в результаті випитого не розбавленого нектару з кубка.
Пегас