induІндивідуалізм  – у філософії  називається  такого світогляду, згідно з яким моральне, політичне і соціальне  у свою чергу підкреслюють  свободу індивідума, значення людської особистості, особисту незалежність людини в межах демократичної  правової дисципліни.

Індивідуалізм  протиставляє себе  ідеєю  притиснення  людської особистості суспільством або ж державою (революція, повстання, бунт,державний переворот). Він є повною протилежністю  колективізму.  Розрізняють такі види індивідуалізму як політичний і анархічний.

Перший  характерний тим, що виступає за скорочення  політичної  ролі держави, стверджуючи, що  для неї необхідний  обмежений набір  функцій щоби підтримати перш за все правовий порядок. А от анархісти – індивідуалісти проти монополії держави  і її вплив на правоохоронні функції, притримуються такої думки, що такі послуги можуть бути запропоновані  лише зі сторони приватних осіб, які є не тільки ефективними, а й моральними.

Такої позиції притримувалися анархісти – індивідуалісти  Такер і Ротбард. Дослідник індивідуалізму Хайєк  демонструє принципову різницю між індивідуалізмом та анархізмом. На його думку  справжній чистий індивідуалізм  не може бути анархізмом і не відкидає примусову владу, проте обмежує її  тими необхідними сферами, в яких не має тиску або ж насилля зі сторони інших.

Богдан Стрикалюк