Історія релігійРелігії в світіСикхізм

Гуру Харгобінд

 Харгобінд народився 15 червня 1595 року, неподалік священного міста Амритсар.

Коли Харгобінду виповнилося  11 років,  його батько, гуру Арджун, загинув мученицькою смертю.

У віці  11 років Харгобінд стає новим сикхістським гуру. Звичайно гуру Харгобінд  був дуже юним для керування спільнотою, а тому були спроби розколоти сикхів на дрібні секти. І в цьому розколі допомагала індійська влада, котра сповідувала іслам та розуміла, що сикхізм перетворився не тільки в самостійну релігію, але і в окрему націю. Все таки гуру Харгобінд  зумів утримати сикхізм від  розколу.

У 18 років гуру Харгобінд  будує фортецю Акал Тахт, і цим  він демонструє, що сикхізм переторився не тільки в релігію, але й  у політичну ідеологію. Харгобінд проповідує створення незалежної сикхської держави. До речі,  сикхізькі історики описують період правління гуру Харгобінда,як початок формування ідеї за незалежність  Пенджабської держави.

До правління гуру Арджуна сикхи були мирною сектою, і дотримувалася приписів  ісламу та індуїзму. Фактично,  до гуру Арджуна сикхізм сприймався, як невелика ісламо — індуїстська секта.  Гуру Арджун остаточно відокремив сикхізм від індуїзму та  ісламу,  і започаткував самостійну сикхіську релігію. гуру Харгобінд продовжив політику свого батька. Він неодноразово виступав  перед сикхістською громадою  з промовою про незалежність сикхістської держави.

Гуру Харгобінд  розумів,   для того, щоб  створити незалежну  державу  потрібно  сформувати боєздатну армію. Після того як він створив армію  чисельністю 800 чоловік,  то відразу ж  приєднав  її до могольської  влади,  отримавши за це  земельні наділи у Пенджабі.  Гуру Харгобінд  став  першим гуру, який  був не тільки духовним, а й світським лідером.

14 квітня 1634 року  розпочалася перша сикхістська війна  проти могольської династії. Проте війна закінчилася поразкою  сикхів та гуру Харгобінд  змушений був відступити та  залишити  місто Амрітсар.

16 грудня 1634 року відбулася  друга сикхістська  війна. Сикхістська армія  нараховувала лише 20 тисяч осіб,  а армія  моголів  складалася із 45 тисяч осіб.  У цій битві перемогло сикхське військо. Сикхи вірять, що у цій війні Господь проголосив незалежність сикхів від панування моголів.

26 квітня  1635 року  відбулася третя  сикхістська війна.  У  цій війні  сикхи  остаточно отримали перемогу над моголами, і зуміли  взяти під контроль всю територію  Пенджабу.

Гуру  Харгобінд  помирає  3 травня 1644 року у місті Амрітсарі.

Головні заслуги гуру;

1)      Створення сикхської армії;

2)      Будівництво фортеці Акал Тахт;

3)      Започатковує  священний символ  у вигляді  двох  мечі (символ його   влади

Ігор Дмитрук

 

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій

Іслам

Що таке Іфтар?

Іфтар — це важлива частина мусульманського святкування в місяць Рамадан. Це святковий обід, який мусульмани ...