Фреге відомий як представник німецької школи аналітичної філософії, логік, математик, філософ.

Народився восени 1848 року в мекленбурзькому містечку Вісмар. Його батько викладав математику  і займав посаду директора  середньої школи, де навчалися дівчата. У 1869 році вступає на навчання до Єнського університету, в якому отримує вищу освіту. У 1871 році переїздить в місто Гьотінген. У 1873 році – успішно захистив  дисертацію з математики на тему: «Про геометричне представлення уявних об’єктів на площині».  У 1874 році – за підтримки Аббе пише габілітаційну роботу на тему: «Методи розрахунків, які ґрунтуються на розширенні поняття розмірності ».

У 1875 році —  займає посаду приват-доцента.  Екстраординарним професором став у 1879 році, а 1896 –го – отримав звання ординарного.

Його учнем був Рудольф  Карнап – член Віденського гуртка, і в майбутній перспективі – філософ, автор дуже  важливої праці з філософії науки.  Мислитель на психологічному рівні переніс втрату дітей, які за невідомих обставин помирали. У 1905 році – Готлоб вирішує всиновити  маленького хлопчика. У 1930 – ті роки – передані через Карнапа, Рассела, Людвіга Вітгенштейна  ідеї  зробили Готлоба Фреге відомим у визначених колах інтелігенції. відомими стають його праці після Другої світової війни в англомовному варіанті. У складних умовах війни логіки і філософи, зокрема Карнап, Гьодель, Тарський емігрували в США.

Завдяки їм світ дізнався про праці Фреге, і в такий спосіб, і не зважаючи ні на що філософ стає широко відомим. Фреге була написана книга «Про логіку».  Тим самим він бажав продемонструвати іншим, що джерелом математики є логіка, для цього й розробив методи, які вивели його логіку за арістотелівську та стоїчну.

Чітко видно вагомий внесок філософа у розвиток  логіки. Та на цьому Фреге не зупинявся, а далі творив свої шедеври. Так у 1879 році вийшов твір під назвою «Вирахування понять» — це було справжнісіньке ноу-хау на той час у становленні та розвитку історії логіки, започаткованої Готлобом Фреге.

Ним було введено різницю між смислом та значення поняття, яке потім отримало назву семантичного трикутника: знак, смисл, значення.

Що ж розумів під «значенням» Фреге?  Деяку предметну площину,  яка співвідноситься з ім’ям. А як інтерпретував «смисл»?  Смисл слід розуміти як визначений аспект розгляду предметної площини (про яку стверджував ще до того).

Таким чином Фреге було сформульовано ідею логіцизму – напрям в математиці та філософії математики, тобто за визначенням тези Готлоба «усе зводиться до логіки».

Готлоб Фреге помер  наприкінці літа 1925 році в мекленбурзькому Бад-Клайнені.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.