Джйотіша – наука індуїзму, заснована на астрономії та астрології. Почала своє існування ще в кам’яному столітті, коли люди починали спостерігати за зірками, створювати календарі і будувати припущення.

Існує три напрямки розвитку джйотіша:

1) Тантра (заснована на русі планет і калькуляції).

2) Хора (включає в себе гороскопи).

3) Шакха (складається з ворожінь і прогнозів).

Астрологія дуже популярна в Індії і сьогодні. Велике значення індуїсти віддають астрологічним прогнозам і намагаються строго дотримуватися їх. Джйотіша допомагає людині знайти шляхи вдосконалення своєї карми. Ця ведична астрологія може діяти на створюючі  людину самскари, грунтуючись на планетарному типі душі і рівні її перебування.

Джйотіша можна визначити як місячну астрологію, так як величезний вплив на передбачення надає саме місяць. Звідси, місячний знак здатний надавати великий вплив на людину і її характер. Місяць пов’язаний  з розумом людини, адже саме в свідомості виникають думки, що поступово переходять в дії. Астрологи, грунтуючись на положеннях місяця можуть охарактеризувати карму людини, минуле життя, духовний стан.

Основна особливість джйотіша – використання дорогоцінних каменів в прогнозах. Камені допомагають позбутися негативної енергії, що виходить від планет, а також передають підтримку від Всесвіту. Ведична астрологія також відрізняється використанням нерухомого Сидеричного зодіаку.

У Джйотіша існує особливий ритуал Йагйа. Він допомагає людям виправити небажані події в житті, уникнути здійснення негативних моментів і проблем.

У ведичній астрології активно використовуються мантри – поєднання звуків, що надають певний психологічний вплив на людину, за рахунок численного повтору.

Ольга Степаненко