Богиня-мати, богиня родючості, любові, долі, вірності і місяця. У деяких джерелах Ісіда вважається покровителькою мореплавців, богинею води. Вона захищала не тільки морським, але і річковим водам, а також вважалася богинею вітру. Її шанували моряки і рибалки. Часом її зображували з човном в руці. В інших версіях Ісіда є покровителькою жінок, породіль, богинею домашнього затишку. Доводиться сестрою Сету, Нефтіди, Осірісу. Також останнім Ісіда припадає і вірною, люблячою дружиною.

Ісіда вважається чарівницею, добре знає магію. Але в більшості випадків Ісіда – богиня жіночності і материнства. Зображується у вигляді красивої жінки з крилами. Іноді зображена з маленьким Гором на руках. Ісіда є покровителькою вагітних жінок і породіль. Ототожнюються  з лагідністю, материнством і ніжністю. Також Ісіда є покровителькою магів і чарівників. Пізніше стала вважатися богинею зцілення, здатної воскрешати людей зі світу мертвих. Одним із символів Ісіди є царський трон.

Згідно з деякими легендами Ісіда була смертної, яка завдяки своїм здібностям досягла неймовірних висот в магії і вже пізніше отримала доступ до світу богів. Вона зачала від загиблого бога Осіріса сина Гора. Ісіда виховувала хлопчика в ненависті до Сета, вбивці Осіріса. Вона як і раніше продовжувала любити чоловіка і знайшла його останки, таємно поховавши його. Ісіда і Гор ховалися в дельті Нілу. Одного разу могутній змій вжалив Гора. На той момент Ісіди не було на місці. Ісіда в паніці і сказі підняла на вуха не тільки весь світ людей, а й світ богів. І тільки зміг міг заспокоїти Ісіду. Він допоміг їй зцілити сина. Коли Гор виріс і став претендувати на трон, Ісіда була відсторонена від судового розгляду. Але вона за допомогою хитрості проникла туди. Сет був змушений визнати в Горі законного спадкоємця. В наслідок всі суперечки Гора і Сета допомагала вирішувати Ісіда, вона допомагала своєму синові у всьому. Іноді Ісіда брала на себе функції Осіріса. Вона продовжувала вчити людей всього того, що навчив їх Осіріс.

Ісіда живе на зірці Сіріус. Стихіями Ісіди є вода і земля, а її головний колір – жовтий. Її культ став відомий навіть за межами Стародавнього Єгипту, але особливо популярним був в північній частині дельти Нілу, в місті Буто. Аналогами Ісіди вважаються богині Деметра, Хатор, Іштар. Імен у цій богині багато.

Ольга Степаненко