Ім’я Бога Брагі в дослідженнях, які присвячені скандинавській міфології, зустрічається дуже рідко. «Брагі» – в перекладі означає головний, кращий, поет. За скандинавською міфологією він був Богом-скальдом, чоловіком богині Ідунн. Ім’я Брагі, швидше за все, вказує на його зв’язок зі священним п’янким напоєм. Необхідно, перш за все, звернути увагу на той факт  Брагі був зарахований до числа асів, найвищих Богів. І це все не дивлячись на те, що він не був, подібно Бальдру, звичайним героєм і не чинив жодних славних подвигів.

Брагі найчастіше згадується в розділі Старшій Едди, в якому розповідається про те, як Локкі лихословить на божественному бенкеті. Коли несподівано з’явився Локкі,  боги його зустріли мовчанням, і тільки Брагі наважився нагадати Локкі, що він нежданий гість і його ніхто не кликав.

Один з богів все-таки надав місце за столом для Локкі, і той пив за здоров’я всіх там присутніх, за всіх, крім Брагі. І що найцікавіше, що Брагі і не думав на нього ображатися, він побоювався лише за те, що Локкі своїми висловлюваннями посіє чвари між богами. За те, щоб цьому запобігти, Брагі готовий був віддати все найцінніше, що у нього було.

Існує навіть припущення, що колись був міф  про «бадьори» священний напій (брагу), який повертав молодість. Від цього напою дорослі впадали часом в дитинство, вони розучувались  зв’язно говорити і ходити. У цьому напої одним з компонентів могло бути яблуко. Цей п’янкий напій виготовляла дружина Брагі.

Ось чому яблука стали називати молодильні, а напій був названий ім’ям її чоловіка. І це припущення досить правдоподібне. Звичайно, не ця обставина стала підставою того, що Брагі був зарахований до клану найславетніших асів. Найголовніше те, що він – скальд. Так у стародавніх скандинавів – вікінгами називали співаків-поетів. «Північні чоловіки» – нормани були не тільки відважними мореплавцями і воїнами, вони придумали своєрідну писемність і передавали з вуст в уста в прозі і віршах легенди, розповіді, поеми про героїв і діяння богів, про подвиги і злочини, про підступність і кохання.

Пісні Едди були створені саме завдяки таким натхненним і талановитим людям. Один етун запитав у Браг, а звідки ж взялося таке мистецтво, яке називається поезія?

Саме тоді Брагі вирішив розповісти йому про те, як з’явився «Мед поезії». Після боїв ванів та асів боги вирішили змішати в чані слину і зліпити з неї квасір – мудрого чоловічка. Квасір був убитий карликами-цвегами, а його кров була змішана з бджолиним воском. Так і з’явився «мед поезії».

Постає таке враження, що історія про «мед поезії» ніщо інше, як зашифрований спосіб виготовлення хмільного напою, який якийсь певний час витримують  в закритій посудині. Можливо, щоб посилити наркотичні дії, в нього додавали якісь зілля, які пов’язані з такими компонентами, які символічно представляли образи орла і змії. Але це, звичайно ж, не більше, ніж припущення.

        Іван Гудзенко