БогиІсторія релігій

Бог Ану (божество шумеро-аккадської міфології)

Ану- це бог покровитель небесного зводу у  міфах шумерів.  Він є  сином двох божеств Кішар і Аншара. Дане божество прийнято ставити на одну лінію з таким могутнім богом як Енкі, який вважається творцем світу людей. Таким чином, Анну є 3-ім богом, який брав безпосередню участь у створенні світу.

Правлячи, даний бог відповідав за гідну поведінку і грамотне використання своїх сил слабшими й менш шанованими богами. Згідно з міфами він став своєрідним органом судової влади, вершив справедливий суд по засобу, якого могло виступати і справедливіше покарання, що отримується богом який скоїв певний вчинок неналежний суті такого рангу.

Бог Ану (божество шумеро-аккадської міфології)

Ану був зайнятий долею всесвіту, і тому ні за яких умов не здійснював контакту з людьми. Коло його спілкування складався з богів, так як призначенням Ану було створення світу і розмінюватися на дрібниці, пов’язані з долями людей він не хотів. На землі як стверджують міфи Ану,  не був жодного разу.

Існує маса міфів  які підтверджують могутність бога. Одним з найбільш цікавих і яскравих серед інших є міф про збір богів світил і бенкеті з їх участю в процесі, якого затівається переділ влади. Ану цього не допускає і самого завзятого бога, який є представником місяця доручає за допомогою демонів, які гасять сяйво світила і тим самим карають його за подібну провину. Інші ж божества приймають сторону верховного бога Ану і не вирішуються вступати з ним в конфлікт.

У Ану був символ, який уособлював його. Даним символом була тіара, яка має два роги, зображення даного атрибууа бога можливо побачити і в даний час, відвідавши Вавилон і вивчивши камені, які залишилися від найбільших будівель на поверхню яких нанесено зображення Ану і його невід’ємного атрибуту і символу влади яким була тіара незвичайного виду.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
3
Любов
1
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Боги

img-10 Боги

Бог Велес

Велес – один із богів пантеону у слов’янській міфології. Про нього у «Повісті минулих літ» ...