Конкурс "Людина та людяність"

Бережіть в собі людину

Перш за все, поки я ще не почала викладати свою точку зору ,хотілося б поділитися з вами трьома ідеями – теоремами,що будуть пронизувати всі подальші думки. Вони є своєрідним діаметром всього сказаного:

original

  1. Всі ми є Людьми , і таке явище як людяність притаманне абсолютно всім

2 Наша людяність  заходиться в постійно змінному стані . Це не стала субстанція

3 Для того аби бути в стані Людина – Сонце ,бути людяними і щирими необхідно постійно працювати над собою. І   зовсім неправильно вважати,що  Людина – крига не є людяною, або ж Людина – шафа  не є доброю,щирою відкритою до інших. Пам’ятай про пункт 1.

Власне свої роздуми на цю тему я би хотіла розпочати з слів Антона Чехова : « Бережіть в собі людину». На мою скромну думку, це  одна його найвлучніших цитат, а в умовах сьогодення є своєрідним лозунгом.

Розпочну з того ,що всі ми від народження маємо різні ресурси ,можливості,  і зовсім не однакові. Хтось від народження не чує,  або вже під наглядом лікаря, тому що в будь – яку хвилину може померти,а дехто народжується в сім’ї людей з хімічною залежністю, інший – в сім’ї посадовця. Проте нас об’єднує один важливий момент – всі ми є людьми ,не просто з набором кісточок, але й з отією науково невимірною душею.

В залежності від виховання,що формує нашу особистість, умов життя,оточуючого середовища, гіперопіки чи її відсутності,друзів, тих чи інших факторів людина змінюється,будує свій світогляд та мислення..

Якщо звернутись до метафор,то людяність фактично є зерном,що сіється в землю .А оті її прояви( паростки,плоди) формуються під впливом вищевказаних факторів.

Не буває  хороших чи поганих  ,добрих або злих, всі ми люди і навіть самого жорстокого убивцю можна розчулити,виявивши непідробні щирі почуття. Просто в один момент людина лишається сам на сам з собою, позбавлена любові та піклування. І від доброї,світлої людини не лишається нічого, в кінцевому результаті ми бачимо безжалісного вбивцю, за  маскою якого ховається втомлена озлоблена,позбавлена  всього хорошого людина. Це вам для прикладу.

В умовах сьогодення досить просто вплинути на нас  фактором, що змінить наш рух,і от ми вже трансформуємось не в кращу сторону. Мені б хотілось перелічити чинники які впливають  найяскравіше.

Першим фактором який має значну символічну загрузку є вплив батьків. Ні для кого не секрет,що ми з самого раннього віку засвоюємо патерни поведінки наших батьків.

І якщо батько говорить своєму синові що треба бути чемним хлопчиком,вітатись, а сам після цієї розмови на очах у сина використовує нецензурну лексику( лайку) до сусідів, то про який приклад ми говоримо. Що корисного може почерпнути для себе цей хлопчина.? Я думаю навряд чи батько в такому випадку розповість або покаже своїм прикладом сину що таке доброта,порядність,турбота – все те що є складовими людяності. І таких прикладів можна наводити безліч.

Другим фактором – є оточення та наші друзі, які теж впливають на формування нас як людини, особистості.

І врешті решт головним чинником впливу є ЗМІ,мас – медіа , інтернет, телебачення. Це найбільш «волаючий» чинник впливу на будь – яку вікову категорію людей. Візьмемо категорію дітей , тут на нас очікують сучасні мультики,дитячі фільми,програми, та й це не повний перелік того матеріалу що впливає на формування  молодого покоління. Якщо радянські мультики,наприклад «Просто так», вчили дітей СРСР робити добро, віддавати та не шкодувати. То сучасні мультики пропагандують насилля,культ ліні та їжі( мультсеріал Сімпсони).

Якщо взяти категорію дорослих, то в даному випадку новини впливають на  їх свідомість. Особливо зараз ,в період війни, коли по телебаченню ми бачимо кадри з  міст де йде війна,людські сльози, понівечені обличчя ,чуємо воєнні  лозунги, пісні типу «повертайтесь живими» все це формує в свідомості портрет ворога. Нам нав’язують  бажання помсти, болю .І з кожним днем все роздмухується до масштабу катастрофи. Звичайно при таких умовах ні про яку людяність не  йде і мова.

Після розкритих чинників які впливають на нашу людяність я би хотіла представити свою класифікацію станів людяності у кожного з нас:

1 Людина – Сонце

2Людина – Шафа

3 Людина – Крига

Забігаючи наперед хочу відзначити ,що найбільш чисельною категорією є Людина –Шафа. Але зараз все самі зрозумієте.

1Людина – Сонце

Ця категорія є найменшою у відсотках. Це ті люди які завжди у будь – яких ситуаціях лишаються Людьми з великої літери. Це поодинокі прохожі в понеділок ранком ,які дарують свою посмішку кожному ,що йде на зустріч. Це люди які зупиняться коли іншому буде погано. Це люди які теж як і всі ми поспішають у справах але переведуть через дорогу стареньку бабусю чи врятують з під машини маленьке кошеня. Це люди які роблять звичні для них речі,навіть не здогадуючись що є Людьми з великої літери

2 Людина – Шафа

Якщо коротко – то це значна більшість  населення. Це всі ми які можемо робити ті ж вчинки,навіть героїчніші,але через поганий настрій. думки « а навіщо»,моду , і ще через мільйон факторів закриваємо своє добро всередину , таким чином самі ж запираємо себе з зовні та з середини І от дивишся на вулиці,міста, а по них ходять люди – шафи, які заховали все хороше на замок. І лише певні чинники ,події здатні нас розворушити, відкритись

3 Людина – Крига

Ви впізнаєте  їх у постійно невдоволених життям людей, у циніках, у типово негативних персонажів. Для прикладу – професор Снейп з »Гаррі Поттера»

Але головне те що і люди – шафи,і люди – криги  можуть змінюватись,вони не є сталими субстанціями. Шафа  відкривається,крига тане.. Варто лише захотіти. Зовсім не означає й те що людина крига і людина шафа не є людяними. Це лише стани.

Моя теорія підкреслює  думку,про те що всі ми є людяними і заперечує цитату Діогена:»Народу багато,а людей не багато»

Наостанок я розкрию чому цей стан є змінним. Чому все таки з певною періодичністю з’являються люди криги та шафи? Все просто ,аби бути Людиною Сонцем необхідно плідно над собою працювати. Легше всього озлобитись на весь світ, і ходити з позицією « я нікому нічого не винен» Робити добро, що є для мене тотожним людяності завжди набагато важче,це означає працювати над своїм зовнішнім та внутрішнім світом,заглиблюватись в себе,подивитись на речі під зовсім іншим кутом. На жаль в своїй більшості сучасні люди хочуть все швидко та без ніяких зусиль. А тут необхідно постійно працювати.

Я представила на ваш розсуд свою теорію людяності  і докази що всі ми насправді першопочатково є Людьми з великої літери.

Каламбет Юлія

  м .Ніжин. Чернігівська область

Яка твоя реакція?

Радість
0
Щастя
0
Любов
0
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать: