Аммоній Гермій – яскравий представник пізньої античної філософії неоплатонізму.

Народився 440 року нашої ери в місті  Олександрія, яке на той час перебувало під владою Римської імперії. Виховувався батьками – Ермієм та Едесією. Ще з малку втратив батька, на плечі Едесії дістався великий тягар, вона виховала Аммонія з Геліодором, а потім взялася на їхню освіту.

З досягненням повноліття, обидвох синів Едесія відправляє на навчання в місто Афіни. В Афінах набував популярності Прокл, від якого багато чого отримали учні. З поверненням в рідну Олександрію Аммоній очолив неоплатонічну школу. Займався читанням лекцій про Платона та Арістотеля протягом довгого життєвого періоду. На державну кафедру був призначений в 470-х роках нашої ери.

Як свідчить Олімпіодор Фівський у своїх  коментарях до текстів філософських праць таких мислителів як Платон, Горгій, Федон, Амонієм прочитувалися лекції з творів Платона, Арістотеля, а також Порфирія з Тирсу. Олімпідором також підтверджується і саме коментування Аммонія творів Арістотеля, три коментарі платонічних текстів були втрачені. Приписують авторство праці про астролябію. Аммоній проводить лекції по таким наукам як астрономія та геометрія.

У нього навчалися такі неоплатоніки як Дамаскій, Олімпіодор, Іоанн Філопон, Сімпліцій кілікійський, Асклепій Талльський. До числа його учній входи лікар Гесій Петрійський, а також Захарія – ритор, майбутній мітіленский єпископ.

В результаті переслідувань Олександрійська школа опинилася під пильним наглядом та контролем римської влади. До нього було офіційне звернення патріарха олександрійського Петра ІІІ для обмеження свого вчення за рахунок збереженої власної позиції.

Після чого від Аммонія Гермія відвернулися колеги та учні разом з Дамаскієм, котрий вважав його найвеличнішим коментатором серед усіх живих. Аммоній змушений був піти на поступки влади задля збереження школи в умовах гонінь 480-х років нашої ери. Зі сторони Дамаскія не відчувалася підтримка Аммонія.

З 515 року займається викладацькою діяльністю. Олімпіодор був слухачем цікавих лекцій Аммонія про Платонівського «Горгія». Аммноній проявляв себе ще  як досвідчений астроном, читаючи лекції про Птолемея, йому належить також трактат про стролябію.

Він помер 520 року нашої ери в Олександрії Єгипетській.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.