Очевидці стверджують, що компартійна влада намагалися позбутися молодого ченця: підсилали трьох співробітників, аби ті викрали отця Йосифа і скинули з галереї. Але втілити цей план їм не вдалося, оскільки на захист ченця стали люди, а сам прозорливець попередив їх про те, що далеко занести його не зможуть. Бог не дозволив трьом поглумись з Його праведника, а тому першого вразив сліпотою, зробив так, що у другого відняло руку, а у третього – ногу.
Троє чоловіків розкаялися у сльозах перед отцем Йосифом у тому, що вчинили. Ченець закликав Боже благословення на них і подарував зцілення від Бога. Йосиф Головатюк ставав на захист православ‘я, не допускав, щоб комуністи закривали храми. Ті, своєю чергою, шукали нагоди жорстокої помсти. Так, отця Йосифа утримували у психіатричній лікарні. У грудні 1965 р. він зазнав жорстокого побиття від рук компартійної влади, у важкому тілесному стані був відвезений та викинутий посеред сільського болота.
Його знайшли ченці Почаївської лаври. Отець Йосиф прийняв велику схиму з іменем Амфілохій і став повністю здоровим. Продовжив допомагати людям даром прозорливості та зцілення. До нього приїжджала велика чисельність хворих з усього СРСР і за молитвою Божою зцілялися. Комуністичній владі діяльність Амфілохія Почаївського перешкоджала, і вона вирішила знайти спосіб, щоб назавжди його позбутися. Вона вмовила одну із послушниць підсипати в чай отрути.
Прозорливий Амфілохій розкрив злий задум словами: «Дочко, чому руки твої теплі?», тим самим давши знати, що послушниця збирається заподіяти йому смерть.
У січні 1971 року, отруєний Амфілохій помирає. Зцілення людей на його могилі не припиняються досі. У 2002 р. було знайдено нетлінні мощі Амфілохія Почаївського і розміщено поруч з преподобним Іовом Почаївським. Амфілохій Почаївський був канонізований православною церквою і зарахований до лику святих як преподобний. Православні християни вшановують його пам’ять 12 травня за новим стилем.
Богдан Стрикалюк